Enterina podporí zdravie čriev (Recenzia)

Podpora zdraviaEnterina podporí zdravie čriev (Recenzia)

Stres si často vyberá na našom organizme obrovskú daň. Nepostihuje len našu vitalitu a činnosť nervovej sústavy. Podpisuje sa na fungovaní čriev a často má za následok spustenie rôznych ochorení akútneho i chronického charakteru. Problém tiež predstavuje správne vstrebávanie vitamínov. S mnohými problémami môže pomôcť doplnok stravy Enterina.

Dnes veľmi často hovoríme o tom, že ovocie a zelenina sa už nevyznačujú rovnakým obsahom vitamínov ako v minulosti. Za zhoršením vstrebávania vitamínov do organizmu však nestojí len toto, ale i rôzne lieky. Pravidelné užívanie hormonálnej antikoncepcie napríklad zhoršuje vstrebávanie vitamínov skupiny B do organizmu. V mnohých prípadoch stojí napríklad za akútnym nedostatkom vitamínu B12.

Kde najvýhodnejšie zakúpiť Enterinu?

Čo Enterina predstavuje?

Enterina je výživový doplnok, ktorý má za cieľ dodať do organizmu vitamíny a potrebné probiotiká.

Enterina je postavená na vitamínoch, ktoré často organizmu chýbajú v podstatnej miere.

Objavíme tu vitamíny skupiny B, ktoré pomáhajú udržať zdravé sliznice (vitamíny B2 a B3) a zmierniť celkovú mieru únavy (vitamíny B2, B6 a B12). Okrem toho obsahuje veľmi účinné probiotiká, ktoré pomáhajú znížiť črevné ťažkosti často vznikajúce vplyvom nadmerného stresu.

Probiotiká Enterina predstavujú účinnú kombináciu pre podporu zdravia čriev. Ak zvažujete výber kvalitných probiotík, zvážiť môžete i produkt ActiLac. Výhodou je tiež extrakt z čučoriedok, ktoré zabezpečujú vynikajúcu chuť a jednoduché užívanie. Okrem vitamínov skupiny B, obsahuje Enterina i vitamín K.

Doplnok stravy je navrhnutý tak, aby dokázal podporiť zdravie organizmu, ktorý je často vystavený nadmernému stresu a záťažovým situáciám. Enterina je navyše vo forme tekutiny, čo umožňuje jej jednoduché užívanie pre deti a dospelých.

Stres a jeho vplyv na funkcie trávenia

Vplyv stresu na vznik ochorení bol dokázaný už mnohokrát. Náš psychický stav ovplyvňuje naše fyzické zdravie viac, ako si dokážeme uvedomiť. Prečo je to tak? Stres zažíva človek už od počiatkov svojej existencie a náš organizmus je na jeho prekonanie v podstate veľmi dobre vybavený. Máme celú radu žliaz, ktoré sa starajú o riadenie tela a jeho reakcií prostredníctvom chemických látok – hormónov.

V minulosti, keď jedincovi hrozilo napadnutie zvieraťom alebo sa potreboval dať z iného dôvodu na útek, v tele sa spustila hormonálna kaskáda. Adrenalín a množstvo ďalších hormónov obmedzili v tej chvíli činnosť nepotrebných orgánov na minimum a sústredili sa na podporu úteku.

Dnes už dávno neutekáme pred besnými zvieratami, ale náš hormonálny systém sa stále nezmenil a venuje veľkú časť energie na podporu prežitia. V prípade, že zažívame mimoriadne stresujúcu situáciu, naše telo vyšle signál do tráviacej sústavy. Energia, ktorá by za iných okolností bola využitá na správne trávenie a vstrebávanie živín, musí byť využitá na prežitie ťažkej situácie.

Rovnako stres vplýva i na zloženie našej črevnej mikroflóry. Kým v minulosti bola črevná mikroflóra v podstatnej miere prehliadaná, dnes sa na ňu sústredíme stále viac. Vieme, že už nie je len nepodstatnou zložkou.

Výskyt rôznych skupín mikroorganizmov neovplyvňuje len naše trávenie, ale stojí i za zmenami nálad a celkovým chovaním človeka. Náročné podmienky, ktoré stanovuje stres v črevách, majú za následok, že ich prežije len niekoľko skupín mikroorganizmov a zvyšok je vylúčený z tráviacej sústavy von. Táto situácia nemá za následok len ochudobnenie črevného mikrobiómu. Má tiež za následok psychické zmeny, ktoré sa nesú v negatívnom tóne.

To však nie je jediná negatívna správa. Hoci stresové situácia obyčajne netrvajú celý deň, k náprave črevnej mikroflóry nedochádza. Náprava situácie je oveľa dlhšia a je na nej potrebné pracovať. Výskumy dokazujú, že mikróby majú vplyv na to, ako sa cítime, prežívame vypäté situácia a tiež na to, ako vnímame bolesť.

Účinky

Enterina predstavuje účinnú kombináciu niekoľkých aktívnych látok, ktoré majú za následok:

 • Podporu zdravia tráviacej sústavy
 • Zníženie stavu vyčerpanosti a celkovej psychickej i fyzickej únavy
 • Odporu zdravia všetkých slizníc
 • Podpora normálneho energetického metabolizmu
 • Prispieva k normálnej mentálnej činnosti

Zloženie

V jednej dávke produktu Enterina sa nachádza niekoľko aktívnych látok:

Bacillus coagulans (živé bakteriálne kultúry) 

 • Živé bakteriálne kultúry majú za cieľ prinavrátiť zdravé zastúpenie všetkých potrebných kmeňov v črevnej mikroflóre. Nesprávne zloženie črevnej mikroflóry má dopad nielen na celkové trávenie ale i na psychiku.

fylochinón (vitamín K1)  

 • Vitamín K hrá dôležitú úlohu v procesu zrážania krvi. Okrem toho je však nevyhnutným vitamínom, ktorý vystupuje i v procesoch mineralizácie a celkového zdravia kostí. Jeho úlohu však objavíme i v bunkovom metabolizme a syntéze proteínov vystupujúcich pri stavbe steny ciev. Vitamín K1 predstavuje zložku, ktorá je za bežných okolností syntetizovaná rastlinami.

kyanokobalamín (vitamín B12) 

 • Hrá dôležitú úlohu v energetickom metabolizme organizmu. Okrem toho však vystupuje i pri krvotvorbe a udržuje správnu funkciu a zdravie nervovej sústavy. Nevyhnutnú a podstatnú úlohu hrá i v prepisoch genetickej informácie – podieľa sa na syntéze RNA a DNA.

kyselina pantoténová (vitamín B5)

 • Kyselina pantoténová vystupuje ako neodmysliteľný prvok zdravého energetického metabolizmu. V podstatnej miere prispieva k zníženiu pocitov únavy a pomáha udržať zdravú syntézu hormónov i niekoľkých neurotransmiterov. Celkovo prispieva k zdravej mentálnej činnosti.

niacín (vitamín B3) 

 • Nevyhnutná súčasť bunkového a energetického metabolizmu. Hrá nevyhnutnú úlohu pri udržaní zdravých slizníc a pokožky.

pyridoxín (vitamín B6) 

 • Nevyhnutná látka pri metabolizme červených krviniek. Rovnako však zodpovedá i za zdravý rast a celkové fungovanie nášho oporného systému – kostry. Nedostatok sa prejaví poruchami imunitného systému a problémami s rastom svalov a kostí.

riboflavín (vitamín B2)

 • Vitamín zodpovedný za správnu funkciu slizníc, pokožky, srdca a nervovej sústavy. V podstatnej miere ovplyvňuje metabolizmus a podieľa sa na spracovaní makroživín predstavujúcich cukry, tuky a bielkoviny.

tiamín (vitamín B1) 

 • Látka dôležitá pre správny metabolizmus sacharidov v organizme človeka. Ovplyvňuje tiež správnu koncentráciu kyslíka v krvi, čím v podstatnej miere zabezpečuje optimálne využitie energie a správnu bunkovú oxidáciu.

Vaccinium myrtillus (čučoriedka)

Čučoriedky sú v našich končinách známe ako super ovocie. Obsahujú obrovský podiel antioxidantov, ktoré sa starajú o minimalizáciu voľných radikálov v tele človeka.

Užívanie

 • Produkt užívajte tak, ako je uvedené v Enterina príbalovom letáku
 • Odporúčané dávkovanie pre dospelých sú 1 až 2 fľaštičky denne
 • Pre deti je odporúčaná dávka jedna fľaštička denne
 • Pri užívaní je potrebné otáčať uzáverom na fľaštičke v smere hodinových ručičiek až do najvzdialenejšej polohy (tak dôjde k uvoľneniu prášku, ktorý sa pod uzáverom nachádza, a zmiešaniu s tekutinou)
 • So stále pritlačeným uzáverom pretrepte obsah fľaštičky, aby došlo k premiešaniu oboch zložiek
 • Odstráňte uzáver a vypite obsah fľaštičky
 • Odporúčané užívanie je ráno na lačný žalúdok

Enterina cena

Odporúčaná cena Enteriny je približne 8,10€ za jedno balenie, v ktorom sa nachádza 8 fľaštičiek s objemom 10 ml. Pri správnom užívaní je cena produktu stanovená na 2€ denne. Produkt patrí medzi mimoriadne kvalitné a vyznačuje sa vysokým obsahom aktívnych látok.

Enterina

8 fľaštičiek
vydrží na 4-8 dní (dospelý/dieťa)
8,10 €
(platí ku dňu 1.3.2020)

Upozornenie

 • Produkt predstavuje doplnok stravy, rozhodne neslúži ako náhrada pestrej stravy
 • Skalenie produktu nie je chybou jeho kvality, ale bežným javom
 • Nikdy neprekračujte stanovenú dennú dávku
 • V prípade, že užívate i iné lieky či vitamíny, poraďte sa o kombinovaní so svojim lekárom či lekárnikom

Výhody a nevýhody

 • Produkt obsahuje naozaj vysoké zastúpenie aktívnych látok
 • Čisté prírodné zloženie
 • Jednoduché dávkovanie
 • Príjemná chuť spôsobená prírodnými čučoriedkami

 • Vyššia cena
 • Malé balenie

Záverečné hodnotenie

Enterina je skvelým doplnkom stravy, ktorý vám pomôže obnoviť črevnú mikroflóru a dodať do organizmu vitamíny skupiny B. Príjemným bonusom je i ovocná čučoriedková chuť, ktorá má prírodný základ.

V skutočnosti predstavuje Enterina kombináciu účinných látok, ktorý majú nezanedbateľný vplyv na ľudský organizmus.

Ak práve prechádzate stresujúci obdobím alebo sa necítite vo svojej koži, je na mieste zvážiť, či nevyskúšate jej skvelé zloženie.

Prehľad

Zdravie

Priaznivé účinky trávenie i imunitný systém.

Balenie

Výhodné balenie.

Kvalita

Kvalitné prírodné zloženie.

Zameranie

Prípravok s úzkym zameraním.

Hlavné výhody

 • Kvalitná prírodna príchuť
 • Pomáha zlepšiť stav čriev

 • Žiadne vedľajšie účinky
 • Podporuje činnosť imunity

Záverečné hodnotenie

Ohodnoťte post

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu