Bactoral – Cena, skúsenosti a diskusia

ImunitaBactoral - Cena, skúsenosti a diskusia

Bactoral je výživový doplnok s obsahom probiotík, ktorý pomáha komplexne znižovať tvorbu zápalov a nákaz, predovšetkým v ústnej dutine, nose a nosohltane.

Podporuje tvorbu zdravej mikroflóry v ústnej dutine vďaka obsahu baktérií Streptococcus salivarius K12.

Výživový prípravok pôsobí preventívne a protizápalovo, predovšetkým čo sa týka zdravia v ústnej dutine.

Viac o prípravku, jeho účinkoch, zložení a ďalších potrebných atribútoch, sa dočítate v ďalších riadkoch recenzie.

Bactoral – Cenový prehľad


Čo to je?


Bactoral je orálne probiotikum bez lekárskeho predpisu od spoločnosti Pharmaceutical Biotechnology, s. r. o. . Je to probiotický výživový prípravok vo forme 16-tich účinných rozpustných tabliet, s ustáleným bakteriálnym rodom cenných baktérií Streptococcus salivarius K12.

Výživový prípravok obsahuje mikroflóru s vysokým obsahom práve takých látok, ktoré sú účinné proti rozličným nežiaducim patogénnym mikroorganizmom, ktoré sa môžu množiť predovšetkým v ústnej dutine, nose a nosohltane.

Zároveň však Bactoral eliminuje aj nepríjemné zápaly nielen v ústach, ale rovnako aj zápaly stredného ucha. Okrem toho účinne bojuje aj s častým problémom, ktorý sa týka nepríjemného zápachu v ústnej dutine.

Účinky


 • Svojím zložením prípravok účinne stabilizuje (dobrú) mikroflóru v ústnej dutine, okrem toho aj v nose a nosohltane
 • Má silné a účinné protizápalové a stabilizačné účinky
 • Vhodný v rámci prevencie proti zápalom a nákazám v ústach, nosohltane a hrdle a tiež aj v horných dýchacích cestách, ako aj pri zápale stredného ucha
 • Tým, že ničí baktérie v ústach, pomáha znižovať tvorbu nepríjemného zápachu z úst
 • Zefektívňuje boj proti rôznym nevítaným patogénnym mikroorganizmom, ktoré zapríčiňujú rozličné ochorenia


bactoral cena skusenosti diskusia  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Bactoral? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu Dr.Max.sk. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Viac info

Zloženie


Bactoral je výživový doplnok stravy s obsahom cenných a veľmi účinných probiotík. Prípravok obsahuje konkrétne baktérie rodu Streptococcus salivarius K12 (v počte 2×109 CFU).

Streptococcus salivarius K12

Ďalšími pomocnými látkami v prípravku sú látka stearan horečnatý (látka proti hrudkovitosti), fruktóza, maltodextrín, jahodová aróma a oxid kremičitý. Je dôležité však povedať si viac o spomínaných baktériách Streptococcus salivarius K12.

Tento typ baktérií sa bežne nachádza v ústach každého z nás (takmer 30 % celkovej ústnej mikroflóry tvorí tento druh baktérií). Ide o skupinu baktérií, ktorá výrazne podporuje tvorbu antimikrobiálnych peptidov (ide o takzvané antimikrobiálne látky s označením BLIS, ktoré sú veľmi ceneným druhom baktérií, ktoré účinne eliminujú všetky škodlivé mikróby a látky v tele).

Ich charakteristickým prvkom je, že sú oddelené od prirodzenej ľudskej mikroflóry v ústach a ústnej dutine. Ako už bolo povedané, význam tohto druhu baktérií v ústnej dutine spočíva predovšetkým
v účinnej ochrane úst a celej ústnej dutiny pred nebezpečnými baktériami či vírusmi a ich premnožením.

Ako pomáhajú dobré baktérie?

V prípade naštrbenia prirodzenej mikroflóry v ústach dochádza k problémom v ústach v podobe zápalov, infekcií (najmä infekcie horných dýchacích ciest), vzniká často nepríjemný zápal stredného ucha a v neposlednom rade ide aj o problémy s dychom.

Čo sa týka zloženia produktu, je výborné v tom, že účinkuje predovšetkým v náročnejších prípadoch, kedy je napríklad ľudský organizmus vystavený nezdravým vplyvom okolia (napríklad zvýšený stres, napätie, depresívne stavy, no tiež aj rozličné ochorenia).

Práve v takýchto prípadoch býva ľudské telo oslabené a tým aj náchylnejšie na rôzne druhy zdraviu nebezpečných nákaz či infekcií, najmä  v ústnej dutine, v oblasti nosa respektíve nosohltana.

Zloženie výživového prípravku Bactoral účinne podporuje odolnosť ľudského organizmu práve pred takýmito stavmi – infekciami, zápalmi a nákazami v ľudských orgánoch.

Aké je dávkovanie a užívanie Bactoral?


 • Výrobca odporúča pri vážnejších stavoch užívať 1 tabletu prvé 3 dni 2 krát denne (v ranných hodinách po jedle a vo večerných hodinách krátko pred spánkom)
 • V ďalších dňoch výrobca odporúča konzumovať minimálne 10 dní 1X 1 tabletu vo večerných hodinách krátko pred spaním
 • Je potrebné tabletu nechať v ústach voľne a plynule rozpustiť bez akéhokoľvek náhlenia jej skonzumovania
 • Výrobca odporúča minimálne 30 minút po užití tablety nepiť tekutiny a nekonzumovať jedlo (nevhodné je aj umývať si zuby v tomto čase)
 • V naliehavých prípadoch a stavoch (napríklad počas zvýšeného množstva infekcií) výrobca odporúča užívať 1 tabletu denne po dobu 16.-tich dní
  vo večerných hodinách krátko pred spaním
 • Výrobca odporúča vždy vopred pred začiatkom užívania prípravku pozorne si prečítať príbalový leták

Cena Bactoral


V recenzii bol použitý a recenzovaný výživový prípravok Bactoral, ktorý vyrába spoločnosť Pharmaceutical Biotechnology, s. r. o. . Zaujímavosťou je, že táto spoločnosť je v rámci svojich výskumov v kontakte s Českou Akadémiou vied a tiež s uznávanou spoločnosťou BioCare Copenhagen z Dánska. V minulosti sa produkt nazýval Bactoral Bactoblis, dnes ho poznáme pod kratším názvom Bactoral.

Produkt je možné zakúpiť v 16 kusovom balení rozpustných tabliet v cene od 14,69 € (podľa internetového obchodu drmax.sk v čase písania tejto recenzie 9.5.2018).

Jedno balenie (16 tabliet) pri užívaní 1 tablety denne vydrží na viac ako 2 týždne.

1 denná dávka respektíve cena 1 tablety prípravku vychádza 0,92 centov.

Pri vyššie uvádzanej cene výživového prípravku. Pri akútnych prípadoch je potrebné zintenzívniť dennú dávku prípravku, 2 tablety denne. Platí, že pri akútnych stavoch je možné po dohode so svojím lekárom, užívať prípravok dlhšiu dobu, ako vydrží 1 balenie.

bactoral cena skusenosti diskusia

Základné balenie
16 tabliet
14,69€

Upozornenie


 Bactoral je probiotický výživový doplnok vo forme tabliet. Ide o výživový prípravok bez nutnosti mať lekársky predpis k jeho zakúpeniu.

 Prípravok nie je určený pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy! Výrobca neodporúča prekračovať predpísanú dennú dávku. Pokiaľ ste alergickí na niektorú zo zložiek produktu, je potrebné prestať s užívaním prípravku alebo sa poradiť o ďalšom postupe pri užívaní prípravku so svojím lekárom.

 Prípravok nie je možné používať ako náhradu za rozmanitú a pestrú stavu. Prípravok je potrebné skladovať mimo dosahu detí a na tmavom a suchom mieste, pri izbovej teplote do 25 stupňov Celzia. V prípade, že nebudete dodržiavať pokyny výrobcu pri skladovaní, môže nastať reálny úbytok živých baktérií v prípravku (v takomto prípade výrobca a distribútor nezodpovedajú za prípadné škody, ktoré vzniknú nevhodným skladovaním na prípravku).

Hodnotenie zákazníkov


K dispozícii sú aj ďalšie recenzie od iných ľudí na probiotický výživový prípravok Bactoral bez lekárskeho predpisu.

kvalitne probiotika bactoral a ich hodnotenie

[divider style=’centered‘]

hodnotenie bactoralu

[divider style=’centered‘]

skusenosti s bactoralom 

Výhody a nevýhody


 • Kvalitný produkt s cenným probiotickými baktériami pre ústnu dutinu, nosohltan a nosnú sliznicu
 • Účinný prírodný prípravok proti infekciám a zápalom
 • Dobre chutí a vonia
 • Vhodný aj pre deti staršie ako 3 roky
 • Forma tabliet

 • Menej dostupných hodnotení

Naše hodnotenie


V tejto ďalšej recenzii som hodnotil prírodný výživový prípravok vo forme tabliet. Ide o prvé orálne probiotikum, aké som mal možnosť hodnotiť.

Do dňa písania recenzie som nevedel, že takýto výživový doplnok (orálne probiotikum) vôbec existuje. V prvom rade ma na tomto prípravku zaujalo okrem toho, že je to voľne predajný výživový prípravok na prírodnej báze, aj to, že ide o probiotický výživový doplnok (čiže má prírodné zloženie a vysoký obsah probiotických kultúr, konkrétne baktérie druhu Streptococcus salivarius K12).

Zaujímavosťou je, že práve tento druh baktérií sa prirodzene vyskytuje v našich ústach, čiže ak si ich navyše doplníme do úst, zvýšime si šance na lepšiu ochranu úst pred nežiaducimi baktériami a látkami v nich.

Tieto látky účinne chránia ústa a celú ústnu dutinu pred nebezpečnými baktériami a ich premnožením.

Tiež výborne chránia najmä v čase, keď je naše telo vystavené nadmerného stresu, napätiu, keď máme oslabenú imunitu a rovnako aj počas ochorenia.


bactoral cena skusenosti diskusia  Náš TIP

Rozhodli ste sa vyskúšať Bactoral? Odporúčame ho zakúpiť z overeného obchodu Dr.Max.sk. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciam s rôznymi napodobeninami. Viac info

Žiadne zápaly, infekcie, nákazy v ústach, nose a nosohltane by nemali mať šancu a tiež problémy s dýchacími cestami, so stredným uchom a nepríjemný zápach úst. Proti tomuto vám môže pomôcť práve spomínaný výživový doplnok Bactoral.

Či je celková cena 14,38 € za 16 tabliet na úrovni a primeraná, alebo príliš vysoká a predražená, nechám na vašom osobnom posúdení.

Pred kúpou prípravku je dobré sa však orientovať podľa dostupných recenzií na prípravok či iné prípravky na problémy v ústach či iné problémy so sliznicami.

V tomto prípade som našiel viac recenzií s pozitívnym charakterom. Ďalšou výhodou pri tomto prípravku je aj to, že produkt môžu užívať aj deti vo veku nad 3 roky.

Práve u týchto detí vzniká vysoké percento problémov a zápalov nielen v ústnej dutine, či so zápalom stredného ucha a preto je to obrovské pozitívum tohto prípravku, že je vhodné aj pre túto vekovú kategóriu detí (pri konkurenčných prípravkoch to býva problém).

Záverečné zhrnutie


V konečnom zúčtovaní prípravok hodnotím pozitívne, no celkové rozhodnutie ponechávam na každom z vás.

Zloženie

Kvalitné probiotické baktérie.

Cena

Prijateľná cena za jedno balenie.

Kvalita

Všetky zložky sú tej najvyššej kvality.

Zameranie

Rieši široké spektrum problémov.

Hlavné výhody Bactoralu

 • Kvalitné zloženie
 • Skvelá cena

 • Super účinky
 • Mnoho spokojných zákazníkov

Záverečné hodnotenie

bactoral cena skusenosti diskusia

4.4/5 - (9 votes)

Zanechať odpoveď

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu