Opakovane použiteľný pohár z bambusu Woodway – Geometric flowers 400 ml

Opakovane použiteľný pohár z bambusu Woodway – Geometric flowers 400 ml

 Expedujeme obratom Skladom menej ako 5 ks

Opakovane použiteľný pohár z prírodných materiálov nielen na vašu rannú kávu alebo čaj. Pre svoje termoregulačné vlastnosti je skvelou voľbou ako pre horúce, tak aj studené nápoje všetkého druhu. Je vyrobený z prírodných materiálov – z bambusu, kukurice a prírodnej živice.

10,80 €

Dostupnosť: Skladom
Doručíme dňa: 22.10.2021

Výrobca: Woodway

Opakovane použiteľný pohár z bambusu Woodway – Geometric flowers 400 ml

 

Opakovane použiteľný pohár z prírodných materiálov nielen na vašu rannú kávu alebo čaj. Pre svoje termoregulačné vlastnosti je skvelou voľbou ako pre horúce, tak aj studené nápoje všetkého druhu. Je vyrobený z prírodných materiálov – z bambusu, kukurice a prírodnej živice a môžete ho používať niekoľko rokov.

Opoužiteľný pohár Woodway je skvelou alternatívou k plastovým a jednorazovým pohárom. Pohár môžete opakovane používať, kým sa časom nezničí. Šetrným zaobchádzaním vám však vydrží dlhé roky. Používaním opakovane použiteľných pohárov Woodway znížite množstvo odpadu.

Hlavnou výhodou tohto pohára oproti jednorazovým alebo aj bežným opakovane použiteľným bambusovým pohárom je to, že aj celé jeho viečko je vyrobené z prírodného materiálu a obsah pohára tak nepijete skrz plast alebo silikón.

Pohár je pretekaniu vzdorný, ale jeho viečko obsahuje milimetrovú dierku, aby nedochádzalo k podtlaku a z pohára sa tak dalo pohodlne piť. Z tohto dôvodu sa pohár nehodí pre voľné nosenie v batohu alebo kabelke.

Materiál, z ktorého je pohár vyrobený, je zo 60 % úplne rozložiteľný v prírode. Zvyšných 40 % materiálu predstavuje prírodné spojivo – živica, ktorá je potrebná pre to, aby akýkoľvek výrobok z bambusu a ďalších prírodných zložiek držal tvar a aby sa dosiahla čo najdlhšia životnosť výrobku. Táto živica pre prírodu nepredstavuje žiadne riziko a má všetky potrebné atesty pre bezpečnosť materiálu a styk s potravinami.

 

Vyrobený z prírodných materiálov

 

Prečo je Woodway inteligentná voľba lepšieho zajtrajška?

Každý rok vyhadzujeme viac ako 100 miliárd jednorazových pohárov vyrobených zo syntetických polymérov (plast). V priebehu minulého storočia a pol polyméry predstavovali "materiál budúcnosti" a považovali sa za revolučný objav. Po prvýkrát ľudská výroba nebola obmedzená hranicami prírody. V súčasnej dobe plast predstavuje jeden z najväčších environmentálnych problémov.

Skúste sa zamyslieť!

Priemerná životnosť plastového pohára na jedno použitie je kratšia ako 30 minút, ale tento pohár sa bude rozkladať viac ako 450 rokov. Woodway cestovný téglik je inteligentná voľba lepšieho zajtrajšku! Tento pohár je opakovane použiteľný a má viacúčelové použitie, môžete z neho piť svoj obľúbený nápoj po celé roky.

 

Prečo bambus?

Bambus je najrýchlejšie rastúcou rastlinou na svete a môže vyrásť až 60 cm za deň. Pre svoj rast bambus nevyžaduje používanie pesticídov a iných chemikálií, čo z neho robí jednu z najužitočnejších a trvalo udržateľných plodín na planéte. Výrobný proces je priaznivý aj pre životné prostredie, pretože v porovnaní s plastom sa spotrebuje menej energie. Tým sa znižuje stopa C02. Bambusové drevo je mimoriadne robustné, ale zároveň ľahké a všestranné. Bambus ako rastlina predstavuje dlhovekosť, múdrosť a zdravie.

Na výrobu pohárov sa používa bambus odrody moso bamboo Listoklasec jedlý (Phyllostachys edulis). Nemusíte mať teda obavy, že by pandy veľké a pandy červené trpeli v budúcnosti od hladu. Tento druh bambusu totiž nežerú.

 

Jednoduchá údržba:

• Pohár je možné umývať v umývačke, ale ručným umývaním dosiahnete dlhšiu životnosť pohára. Ak sa rozhodnete pre umývanie v umývačke, je potrebné z viečka vyňať silikónový uzáver, ktorý by sa pri vysokej teplote vody mohol poničiť.

• Po každom použití ho odporúčame umyť a nenechávať v ňom po dlhú dobu zvyšky kávy alebo čaju, zamedzíte tak možnému zafarbeniu vnútra pohára.

• Pohár nepoužívajte na ohrev v mikrovlnnej rúre.

• Pri páde na tvrdú zem môže pohár prasknúť, rovnako ako plastové výrobky, ale pohár Woodway je vyrobený zo silnejšieho materiálu. Napriek tomu sa k nemu správajte zodpovedne.

 

Kto za tým stojí?

WoodWay pohár

Woodway je mladá slovinská firma, ktorú založili Anja a Alen. Nemohli sa už pozerať na to ako je naša planéta zanesená plastami, ktoré nie sú v prírode rozložiteľné a v mnohých prípadoch sa nedajú ani recyklovať. Takým príkladom sú aj jednorazové plastové tégliky. A preto sa rozhodli zareagovať a začali vyrábať produkty výhradne z materiálov, ktoré neznečisťujú životné prostredie a neškodia zdraviu. V roku 2015 vyhrali so svojou značkou slovinskú súťaž Mladi podjetnik ako najúspešnejší startup roka.

 

Objem: 400 ml

Materiál: bambusové vlákna, kukuričný prášok, živica, kvalitný silikón

Hmotnosť: cca 260 g

Výška: 13,5 cm

Priemer spodnej: 6,5 cm

Priemer vrchnej: 9,5 cm

 

✔ Opakovane použiteľný pohár na vašu rannú kávu, čaj alebo studený nápoj

✔ Vyrobený z prírodných materiálov

✔ Mimo silikónového uzáveru, tesnenia a návleku je pohár 100 % prírodný

✔ Bez obsahu BPA, ftalátov a iných škodlivín

✔ V pohári nezostávajú pachy z nápojov

✔ Vhodný na cestovanie 

 

Produkt je zaradený tiež v kategóriách:

> Ekologická domácnosť

> Ekologické fľaše, termosky

> Termohrnčeky na kávu a čaj

> Woodway

 

Čo o nás hovoria naši zákazníci na Heureke

 • Daška

  Perfektná komunikácia - ochota pomôcť pri problémoch s objednávaním. Rýchle dodanie. Krásny darček - milé prekvapenie
  Hodnotenie: 5 / 5
 • Záhradník

  Nakupoval som tu prvý raz a som príjemne prekvapený, najmä rýchlosť dodávky, pozornosť využiť čas na články o zdraví
  Hodnotenie: 5 / 5
 • Ivka

  Skutočne promptne dodanie tovaru, bezproblémová komunikácia
  Hodnotenie: 5 / 5
 • Mariana

  Výborná milá komunikácia, krásne zabalený balík.
  Hodnotenie: 5 / 5
 • Anna

  Výborný a rýchly prístup a to hlavne v dnešnej ustráchanej dobe. Vďaka za bylinky.
  Hodnotenie: 5 / 5
 • Katka

  Pár rokov už odtiaľ objednávam a som s nimi veľmi spokojná
  Hodnotenie: 5 / 5

Novinky

Akcia

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×