Chioská masticha – mastichový prášok s inulínom 60g

Chioská masticha – mastichový prášok s inulínom 60g

Hodnotenie produktu: 4.95/5 (153x)

Vaše hodnotenie:

 Expedujeme obratom Skladom viac ako 5 ks

Chioská masticha upravená ako mastichový prášok 60g. Prášková masticha obsahuje určité percento inulínu, čo je rozpustná vláknina z čakanky.

19,90 €

Dostupnosť: Skladom
Doručíme dňa: 19.11.2019

Výrobca: The Chios gum mastic growers association

Chioská Masticha prášok s inulínom 60g

 

Od staroveku bola masticha známa pre svoje liečebné hodnoty; posledné vedecké výskumy potvrdzujú to, čo v gréckej ľudovej medicíne vždy platilo, že Chioská masticha má jedinečné blahodárne a liečebné vlastnosti.


Chioská masticha je prírodná živicová miazga, ktorá sa získava špeciálnou metódou z kmeňa a konárov stromu Pistáciovníka mastixového (Pistacia lentiscus var.Chia), čo je vždy zelený krík, ktorý rastie najmä v južnej a centrálnej časti ostrova Chios, v oblasti nazývanej Mastichochoria. Je to jediný región na svete, v ktorom sa darí z pistáciovníka mastixového získavať mastichu, živicu ktorá má charakteristickú vôňu, chuť a unikátné zdravotné výhody. Masticha miazga padá zo stromu v kvapôčkach známych ako "slzy" a tie sa nechajú stvrdnúť prirodzene do kryštálov, pred tým, než sú zozbierané.

 

Odporúčané užívanie: Mastichový prášok sa ako doplnok výživy užíva min. 30 min. pred jedlom. Polovičku čajovej lyžičky prášku 2-3x denne riediť v pohári vody alebo džúsu. Tento výživový doplnok je vhodné konzumovať každé ráno ešte pred raňajkami.

Prášková masticha obsahuje určité percento inulínu, čo je rozpustná vláknina z čakanky, ktorá priaznivo vplýva na črevnú mikroflóru. Táto zložka navyše spôsobuje, že pri správnom skladovaní sa konzistentnosť mastichového prášku zachová počas celej doby trvanlivosti vyznačenej na obale (štandardne 2 roky). Okrem priamej konzumácie je prášková úprava chioskej mastichy vhodná aj na dochucovanie jedál a nápojov.

 

Upozornenie: Stanovená denná dávka sa nesmie presiahnuť. Chioská masticha sa neodporúča požívať tehotným ženám, malým deťom a osobám alergickým na živicu. Masticha nie je náhradou pestrej stravy. Uchovávať mimo dosahu malých detí.

 

Zloženie: 61% čistý mastichový prášok, 39% inulín, prísada proti vysychaniu: silicon dioxide.

Skladovanie: v suchu pri teplote max 25°C v uzavretom obale.

 

Hmotnosť: 60 g

Krajina pôvodu: Grécko, ostrov Chios

Masticha prášok s inulínom 60g cena: 19,90 €

 

 

Viac informácií nájdete v sekcii KNIHA BYLINIEK na stránke (vpravo hore). V zozname bylín si vyberte hľadaný názov a po rozkliknutí získate podrobný popis.

 

 

Alternatívne produkty:

Chioská masticha 100 kapsúl  Chioská masticha

Chioská masticha active - Masticha s probiotikami  Odkaz Masticha s probiotikami

 Helicobacter Pylori test  Odkaz Helicobacter Pylori test

 

 

Produkt je zaradený tiež v kategóriách:

Prírodné tabletky

Chioská masticha

 

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili taktiež:

Nový komentár

* (Povinné)

Plaťte pohodlne a bezpečne

Vianočné darčeky pre krásu a zdravie

Novinky

 Akcie - Zľavy

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×