Šungitová drť 150g

Šungitová drť 150g

 Expedujeme obratom

Šungitová drť sa používa na čistenie vody, je to prírodný filter, ktorý pohlcuje vo vode všetky nečistoty a škodlivé prímesy. Šungit čístí, dezinfikuje a aktivuje vodu, nabíja, energetizuje a mení jej informačnú štruktúru. Obohacuje ju o stopové prvky a má výnimočné liečivé účinky.

5,50 €

Dostupnosť: Skladom
Doručíme dňa: 21.10.2021

Výrobca: Karélia


Šungitová drvina 150g

Šungit kamene do vody

 

Šungitová drť sa používa na čistenie vody, je to prírodný filter, ktorý pohlcuje vo vode všetky nečistoty a škodlivé prímesy. Šungit čistí, dezinfikuje a aktivuje vodu, nabíja, energetizuje a mení jej informačnú štruktúru. Obohacuje ju o stopové prvky a má výnimočné liečivé účinky.

 

Šungitová voda je vhodná na kloktanie, vyplachovanie úst a nosa pri angínach, paradentóze, nádche.

Táto voda má omladzujúce účinky. Každodenným umývaním sa zvyšuje elasticita a tonus pleti, miznú drobné vrásky, šúpanie pokožky, opuchy.

Oplachovanie vlasov vodou spevňuje ich korienky, zamedzuje plešateniu a vypadávaniu vlasov. Dodáva im lesk a hebkosť.

Šungitovou vodou môžeme zalievať rastliny – lepšie rastú, sú zdravšie a častejšie kvitnú. Ak dáte na dno kvetináčov kúsok šungitového štrku, kvetinky sa vám určite odvďačia svojou krásou a šungit pridaný do vázy predlžuje životnosť rezaných kvetín.

Pridanie pár kúskov šungitovej drviny do akvária prospeje rybičkám, budú menej náchylné k rôznym chorobám a  voda ostane čistá omnoho dlhšie.

 

Veľmi zdravé sú i šungitové kúpele. Do vody o teplote 36 – 38 ºC pridáme šungitovú drť (asi 200 – 300 gramov). Kúpeľ má trvať 10 – 15 minút a nie častejšie ako každý druhý deň. Po kúpeli v šungitovej vode máte pocit ľahkosti, pretože prebieha čistenie energetických kanálov. Takáto kúpeľ odstraňuje napätie a stres. Je veľmi prospešná ľuďom trpiacim radikulitidou, osteochondrózou, kĺbovým a kožným ochorením (psoriáza, ekzém, dermatitída).

 

Šungitovú vodu majú veľmi rady zvieratá. Z dvoch misiek si určite vyberú tú so šungitovou vodou. Zvieratá trpia rovnakými chorobami ako človek, preto je aj pre nich šungitová voda veľmi potrebná. Urobte si pokus s vašimi domácimi miláčikmi. Dajte 2 rovnaké misky, v jednej bude šungitová voda a v druhej pitná. A uvidíte, ktorú si vyberie.

Šungitovú vodu môžete používať nielen na pitie – používajte ju na varenie, na čaj, kávu, výrobu ľadu.

 sungitova voda

 

Príprava na použitie:

Pred prvým použitím drť niekoľkokrát prepláchnite pod tečúcou vodou. Potom naplňte nádobu (najlepšie sklenenú) v pomere cca 200 g šungitu na 2 l vody. Používajte pitnú vodu – bežnú vodu z vodovodu alebo studne (balená voda nie je vhodná). Nechajte vodu odstáť 12 – 15 hodín (energetická hodnota vody sa týmto zvyšuje 10 – 15x v porovnaní s východiskovou hodnotou).

Po uplynutí odporúčanej doby státia vodu prelejte a používajte po dobu ďalších 3 dní. Po 3 dňoch táto voda začne nabyté vlastnosti strácať. Nádobu so šungitom môžete použiť na prípravu novej vody.

Šungit je potrebné pravidelne premývať raz za 2 týždne na odstránenie povlaku, ktorý sa na ňom vytvorí. Šungitovú drť presypte do sitka, pod prúdom horúcej vody drť dôkladne umyte. Potom horúcu vodu zameňte za studenú a urobte to isté, nakoniec ju nechajte uschnúť.

 

Použitie: Odporúčame piť 2 – 3 poháre denne, šungitovú vodu môžeme používať na kozmetické účely, pre zvieratá, na prípravu jedál, do kúpeľa atď. Nezabudnite, že časom sa množstvo fullerénov uvoľňujúcich sa do vody znižuje, čo vedie k zoslabeniu  liečebných vlastností šungitu. Preto sa odporúča jeho výmena raz za 3 – 6 mesiacov. Použitý šungit môžete pridávať do pôdy na záhrade alebo do kvetináčov k rastlinám.

 

Náš TIP: Nebudete celý deň doma a potrebujete si vziať už aktivovanú vodu so sebou? Vodu si môžete vziať do zdravej ekologickej fľaše EQUA. Tieto fľaše neobsahujú BPA, ftaláty ani iné škodlivé látky, majú kvalitné tesniace viečko a sú odolné proti poškriabaniu a rozbitiu.

 

Šungit - zaujímavosti

✔ dezinfikuje a čistí vodu, absorbuje a odstraňuje z vody ťažké kovy, železité prísady, organické zlúčeniny, mikróby a vibrio

✔ obohacuje vodu stopovými prvkami, mení jej energeticko-informačnú štruktúru, nabíja a aktivuje

✔ pohlcuje elektromagnetické žiarenie, neutralizuje patogénne vplyvy

 

Šungit je minerál, ktorý nájdeme na jedinom mieste na Zemi a to blízko obce Šuňga v Karélii, ktorá sa nachádza pri Onežskom jazere v Rusku v jej severozápadnej časti, ktorá hraničí s Fínskom. Šungit má značne neobyčajné zloženie, štruktúru, fyzikálne a chemické vlastnosti, má záhadný pôvod a široké spektrum využitia. Dodnes nie je úplne známy jeho pôvod, ale existuje hypotéza, že šungity sú pozostatky gigantického meteoritu, ktorý spadol na Zem asi pred dvoma miliardami rokov.

Šungit je jedinečná polyminerálna uhlíková hornina, ktorá má vynikajúce liečivé vlastnosti. Pohlcuje elektrosmog, neutralizuje geopatogénne zóny, energeticky očisťuje kamene a rôzne šperky. Vedecké výskumy preukázali rad úžasných vlastností šungitu. Jedná sa nielen o liečivé kamene, ale aj rušičky geopatogénnych zón a kamene na úpravu vody.

Anglickým vedcom sa podarilo vytvoriť cestou syntézy novú molekulárnu formu uhlíka – fullereny. O význame tohto objavu svedčí fakt, že vedci, ktorí sa týmto výskumom zaoberali, dostali v roku 1997 Nobelovu cenu. Objav fullerénov má ešte aj iný význam. Ich molekuly majú fragmenty s päťnásobnou symetriou, na akú nikde inde v neživej matérii nenarazíme. Z toho vyplýva záver, že molekula Fullerene je molekulou organickou a kryštál z takýchto molekúl – tzv. fullerit – sa javí ako prechodná forma medzi organickými a anorganickými látkami. Tým sa tiež vysvetľuje, prečo sa o šungitu hovorí ako o živom kameni.

 

Ďalšie šungitové výrobky nájdete v sekcii > Výrobky zo šungitu šungit

 

 

Zaujímavé stránky a články:

> Tajomný šungit a jeho neuveriteľné schopnosti

> Šungitová voda: Liek na každú chorobu?

> Šungit - pripravte si zázračnú vodu podľa receptu liečiteľky Evy Kalivodovej

> Šungit - wikipedia

 

Čo o nás hovoria naši zákazníci na Heureke

 • Daška

  Perfektná komunikácia - ochota pomôcť pri problémoch s objednávaním. Rýchle dodanie. Krásny darček - milé prekvapenie
  Hodnotenie: 5 / 5
 • Záhradník

  Nakupoval som tu prvý raz a som príjemne prekvapený, najmä rýchlosť dodávky, pozornosť využiť čas na články o zdraví
  Hodnotenie: 5 / 5
 • Ivka

  Skutočne promptne dodanie tovaru, bezproblémová komunikácia
  Hodnotenie: 5 / 5
 • Mariana

  Výborná milá komunikácia, krásne zabalený balík.
  Hodnotenie: 5 / 5
 • Anna

  Výborný a rýchly prístup a to hlavne v dnešnej ustráchanej dobe. Vďaka za bylinky.
  Hodnotenie: 5 / 5
 • Katka

  Pár rokov už odtiaľ objednávam a som s nimi veľmi spokojná
  Hodnotenie: 5 / 5

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili taktiež:

Novinky

Akcia

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×