Šungitová drť 200g

Šungitová drť  200g

Hodnotenie produktu: 4.84/5 (146x)

Vaše hodnotenie:

Šungitová drť sa používa na čistenie vody, je to prírodný filter, ktorý pohlcuje vo vode všetky nečistoty a škodlivé prímesy. Šungit čístí, dezinfikuje a aktivuje vodu, nabíja, energetizuje a mení jej informačnú štruktúru a obohacuje ju o stopové prvky a má výnimočné liečivé účinky.

5,20 €

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Karélia Rusko

Šungitová drť  200g

 

Šungitová drť sa používa na čistenie vody, je to prírodný filter, ktorý pohlcuje vo vode všetky nečistoty a škodlivé prímesy. Šungit čistí, dezinfikuje a aktivuje vodu, nabíja, energetizuje a mení jej informačnú štruktúru a obohacuje ju o stopové prvky a má výnimočné liečivé účinky.

 

Šungitová voda je vhodná  na kloktanie, vyplachovanie úst a nosa pri angínach, paradentóze a nádche.

Táto voda má omladzujúce účinky. Každodenným umývaním sa zvyšuje elasticita a tonus pleti, miznú drobné vrásky, šúpanie pokožky, opuchy.

Oplachovanie vlasov vodou spevňuje ich korienky, zamedzuje plešateniu a vypadávaniu vlasov a dodáva im lesk a hebkosť.

Šungitovou vodou môžeme zalievať rastliny - lepšie rastú, sú zdravšie a častejšie kvitnú. Ak dáte na dno kvetináčov kúsok šungitového štrku, kvetinky sa vám určite odvďačia svojou krásou a šungit pridaný do vázy predlžuje životnosť rezaných kvetín.

Pridaním pár kúskov šungitovej drviny do akvária, prospeje rybičkám, budú menej náchylné k rôznym chorobám a  voda ostane čistá omnoho dlhšie.

 

Veľmi zdravé sú i šungitové kúpele. Do vody o teplote 36 - 38 ºC pridáme šungitovú drť (asi 200 -  300 gramov). Kúpeľ má trvať 10- 15 minút a nie častejšie ako každý druhý deň. Po kúpeli v šungitovej vode máte pocit ľahkosti, pretože prebieha čistenie energetických kanálov. Takáto kúpeľ odstraňuje napätie a stres. Je veľmi prospešná ľuďom trpiacim radikulitidou, osteochondrózou, kĺbovým a kožným ochorením (psoriáza, ekzém, dermatitída).

 

Šungitovú vodu majú veľmi rady zvieratá. Z dvoch misiek si určite vyberú tú so šungitovou vodou. Zvieratá trpia rovnakými chorobami ako človek, preto je aj pre nich šungitová voda veľmi potrebná. Urobte si pokus s vašimi domácimi miláčikmi. Dajte 2 rovnaké misky, v jednej bude šungitová voda a v druhej pitná. A uvidíte, ktorú si vyberie.

Šungitovú vodu môžete používať nielen na pitie - používajte ju na varenie, na čaj, kávu, výrobu ľadu.

 šungitová voda

 

Príprava na použitie:

Pred prvým použitím drť niekoľkokrát prepláchnite pod tečúcou vodou. Potom naplňte nádobu (najlepšie sklenenú) v pomere cca 150 g šungitu na 3 l vody na 3 dni.
Používajte pitnú vodu - bežnú vodu z vodovodu alebo studne (balená voda nie je vhodná). Potom vodu používajte tak, aby vždy nejaká zostala a podľa potreby dolievajte. Po doliatí už stačí nechať odstáť 8 – 10 hodín pred prvým použitím. Šungit je potrebné pravidelne premývať raz za 2 týždne na odstránenie povlaku, ktorý sa na ňom vytvorí. Šungitovú drť presypte do sitka, pod prúdom horúcej vody drť dôkladne umyte. Potom horúcu vodu zameňte za studenú a urobte to isté.

 

Použitie: Odporúčame piť 2 – 3 poháre denne, alebo podľa chuti, na kozmetické účely, pre zvieratá, na prípravu jedál, do kúpeľa. Nezabudnite, že časom sa množstvo fullerénov uvoľňujúcich sa do vody znižuje, čo vedie k zoslabeniu  liečebných vlastností šungitu. Preto sa odporúča jeho výmena raz za 3 – 6 mesiacov. Použitý šungit môžete pridávať do pôdy na záhrade alebo do kvetináčov k rastlinám.

 

Šungit - zaujímavosti

✔ dezinfikuje a čistí vodu, absorbuje a odstraňuje z vody ťažké kovy, železité prísady, organické zlúčeniny, mikróby a vibrio

✔ obohacuje vodu stopovými prvkami, mení jej energeticko - informačnú štruktúru, nabíja a aktivuje

✔ pohlcuje elektromagnetické žiarenie, neutralizuje patogénne vplyvy

 

Šungit je minerál, ktorý nájdeme na jedinom mieste na Zemi a to blízko obce Šuňga v Karélii, ktorá sa nachádza pri Onežskom jazere v Rusku v jej severozápadnej časti, ktorá hraničí s Fínskom. Šungit má značne neobyčajné zloženie, štruktúru, fyzikálne a chemické vlastnosti, má záhadný pôvod a široké spektrum využitia. Dodnes nie je úplne známy jeho pôvod, ale existuje hypotéza, že šungity sú pozostatky gigantického meteoritu, ktorý spadol na Zem asi pred dvoma miliardami rokov.

Šungit je jedinečná polyminerálna uhlíková hornina, ktorá má vynikajúce liečivé vlastnosti. Pohlcuje elektrosmog, neutralizuje geopatogénne zóny, energeticky očisťuje kamene a rôzne šperky. Vedecké výskumy preukázali rad úžasných vlastností šungitu. Jedná sa nielen o liečivé kamene, ale aj rušičky geopatogénnych zón a kamene na úpravu vody.

Anglickým vedcom sa podarilo vytvoriť cestou syntézy novú molekulárnu formu uhlíka – fullereny. O význame tohto objavu svedčí fakt, že vedci, ktorí sa týmto výskumom zaoberali, dostali v roku 1997 Nobelovu cenu. Objav fullerénov má ešte aj iný význam. Ich molekuly majú fragmenty s päťnásobnou symetriou, na akú nikde inde v neživej matérii nenarazíme. Z toho vyplýva záver, že molekula Fullerene je molekulou organickou a kryštál z takýchto molekúl - tzv fullerit - sa javí ako prechodná forma medzi organickými a anorganickými látkami. Tým sa tiež vysvetľuje, prečo sa o šungitu hovorí ako o živom kameni.

 

Ďalšie šungitové výrobky nájdete v sekcii > Výrobky zo šungitu šungit

 

Krajina pôvodu: Karélia, Rusko

 

Šungit - wikipedia: http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=cs&u=http://cs.wikipedia.org/wiki/Šungit&prev=/search?q=šungit+sungit+wikipedia&biw=1787&bih=813


Zapojte sa do diskusie, a podeľte sa o svoje skúsenosti a názory s ostatnými na minerál Šungit. Diskutovať o Šungite môžete v jednej spoločnej diskusii tu. Môžete tak pomôcť ďalším ľuďom v rozhodovaní pri ich nákupe.

Zároveň to pomôže aj nám pri výbere produktov pre Vás, aby sme ponúkali len kvalitné prírodné produkty, ktoré pomôžu udržať a zlepšiť Vaše zdravie.

Budeme veľmi radi, keď nám oznámite Vaše skúsenosti s užívaním našich produktov.
Ďakujeme Vám všetkým za ochotu podeliť sa o svoje skúsenosti.

 

SUNGIT

, 10.06.2017 20:42:40

Ako mi viete zaručiť pravosť šungitu z obce Šuňga v Karélii ? Ďakujem

Re: SUNGIT

, 12.06.2017 07:01:17

Príjemný deň, napíšte nám prosím na info@navratkuzdraviu.sk, aby sme Vám mohli poslať dokumenty. Prajeme krásny deň

Sungitova voda

, 08.01.2014 14:51:32

Zdravim, ja pijem vodu, ktoru si vyrabam takto so sungitovej drte. Vzdy si vodu z dzbanu, kde je sungit prelejem do flasky tak, aby v dzbane ostala drt ponorena. A teraz moja otazka: Ked je tam takto malo vody s kamienkami, tak voda je mierne zakalena a vidiet tam ciastocky sungitu. To nevadi? Nechcem sa nejako preliat uhlikom a budem mat tazkosti :) Dakujem za odpoved

Re: Sungitova voda

, 08.01.2014 15:23:16

Dobrý deň, v tomto prípade odporúčame drť presypať do sitka a pod prúdom vody umyť.

Nový komentár

* (Povinné)

Súvisiace produkty

Novinky

 Akcie - Zľavy

Pri poskytovaní našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním tohto webu s ich používaním súhlasíte. Viac info

Prihlásenie

×