Späť

Zdraviu najviac prospešné oleje

Pridané: 09.12.2018 06:36:36

09 December 2018

Zdraviu najviac prospešné oleje

Ak je v hlavnej úlohe vaše zdravie a štíhla línia, „tuky" nemusia byť vaším nepriateľom. Sú nevyhnutné pre podporu rastu buniek, dostatok energie, ochranu orgánov, produkciu hormónov a podporu vstrebávania živín. Kľúčovou otázkou je, kde sa „zdravé" tuky skrývajú? Ich skvelým zdrojom sú oleje. Správny výber odrody a použitie vás nabije zdravím a vitalitou. Rozhodujúcim faktorom pri výbere oleja je spôsob využitia. Neviete sa rozhodnúť, po ktorom siahnuť?

 

STABILITA. Pri tepelnej úprave potravín je dôležité si uvedomiť tepelnú stabilitu oleja. Je to bod, pri ktorom sa olej začína prepaľovať, a tým nielen stratí vzácne zloženie, ale negatívne ovplyvňuje zdravie. Pre tepelnú úpravu pokrmov sú najlepšie oleje:

Repkový: najlepší olej pre vyprážanie a tepelnú úpravu pokrmov s vysokou stabilitou. Obsahuje tokoferol – antioxidant, ktorý spomaľuje starnutie a pôsobí ako prevencia proti kardiovaskulárnym ochoreniam.

Avokádový: využitie tohto výnimočného oleja je všestranné. Je vhodný aj na vyprážanie, ale najčastejšie ako skrášľovací olej. Je priam nabitý vitamínom A, D a E, základnými stavebnými jednotkami zdravej žiarivej pokožky. Pýši sa vysokým obsahom lecitínu, ktorý znižuje hladinu cholesterolu, prečisťuje steny ciev a posilňuje činnosť srdcového svalu. Cenné zložky dokážu urýchliť proces hojenia, a ak vás trápi zopár nadbytočných kíl, avokádový olej podporuje proces trávenia a dopomôže vám zbaviť sa ich.

Ryžový: novinka na regáloch z ryžových otrúb s unikátnym zložením mastných kyselín, vitamínov a minerálov. Je nielen ideálny na tepelnú úpravu pokrmov, ale je aj tajomstvom krásnej pleti a vlasov japonských žien. Cenné zloženie ryžového oleja zmierňuje tvorbu vrások, zvyšuje pevnosť a pružnosť pokožky.

 Ryžový olej je vyrábaný z najviac výživných častí ryžových otrúb

 

Okrem „klasického" využitia by vám určite nemali chýbať oleje, ktoré sú elixírmi zdravia.

SACHA INCHI je olej pripravený z peruánskych orieškov, je tisíce rokov používaný vďaka bohatému nutričnému zloženiu. Jedna polievková lyžica oleja (15 ml) ukrýva v sebe 120 % dennej potreby vitamínu E. Podľa najnovších výskumov má pozitívny vplyv na mozgovú činnosť, pomáha udržiavať koncentráciu a spomaľuje starnutie mozgu, ktoré je spojené s Alzheimerovou chorobou. Olej dodá vynikajúcu orieškovú chuť šalátom, ktorý rozmazná vaše chuťové poháriky aj zdravie. Viac o tejto unikátnej peruánskej rastline si môžete prečítať v tomto článku.

 Sacha Inchi – zdroj zdravia z peruánskej Amazónie

 

KONOPNÝ OLEJ. Ak ste tento olej ešte nevyskúšali, je čas to zmeniť. Lisovaný za studena pôsobí antibakteriálne, spomaľuje proces starnutia a bráni rozvoji rakovinových ochorení. Obsahuje špeciálny proteín globulín edestín, podobný globulínu v ľudskej plazme. Dodá vynikajúcu chuť šalátom a nepečeným dezertom.

 

Konopný olej – účinný proti civilizačným ochoreniam

 

CÉDROVÝ OLEJ lisovaný za studena z orieškov sibírskej borovice je uctievaný od staroveku. Obsahuje 5-krát viac vitamínu E ako olivový olej. Je dokázané, že pomáha pri chronickom únavovom syndróme a zlepšuje celkovú výkonnosť, obranyschopnosť a náladu. Doprajte si 2-3 čajové lyžičky denne 30 minút pred jedlom po dobu jedného mesiaca a „liek na 100 chorôb" vám zaručí blahodarné zdravotné účinky. Viac o tomto obľúbenom liečebnom prostriedku tradičnej ruskej medicíny sme písali v tomto článku.

 

 Cédrový olej – liek na 100 chorôb

 

Oleje skrývajú v sebe okrem špeciálnej chuti aj významné zdravotné benefity, ktoré po pravidelnom používaní rozžiaria vašu tvár aj myseľ. Začnite ich využívať a naštartujte prirodzenou cestou vaše zdravie.

 

V našom sortimente nájdete prírodné oleje najvyššej kvality lisované za studena. Vyberte si z našej ponuky: Oleje lisované za studena

 

 

Ďalšie zaujímavé články, ktoré by vás tiež mohli zaujímať  Prejsť na články

 

Najčítanejšie články

TOXÍNY. Poznáte ich nebezpečný dopad na organizmus? Pomôžte organizmu proti nim bojovať

Depresia, nepriateľ, ktorého sa môžete zbaviť

Huby nesmrteľnosti, poznáte ich liečivé účinky?

STRES pramení z vašich myšlienok. Zmeníte vaše postoje, zmeníte celý váš svet

Ako zdolať nádorové bunky?

 

Ak sa vám tento článok páči, zdieľajte ho prosím s ostatnými

Plaťte pohodlne a bezpečne

Novinky

 Akcie - Zľavy

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×