Späť

Yucca (Yucca shidigera)

Yucca (Yucca shidigera)

Yucca (Yucca shidigera)

 

Yucca je vysoká, stále zelená palma z čeľade ľaliovitých, ktorá rastie v extrémnych púštnych podmienkach, kde denné teploty dosahujú 50 stupňov C, nočné klesajú až na -15 stupňov C. Táto púštna travina vegetuje, zelená sa, nádherne žlto kvitne a plodí, čo samo o sebe je botanicky výnimočné. Dosahuje výšku 60 až 80 cm.

Indiáni Yuccu dôverne poznajú oddávna, majú k nej úctu a rešpekt. Hovoria o nej, že pôsobí na všetko. Toto tvrdenie sa nutne muselo zdať naivné, ale vedecký výskum ukázal, že to tak naozaj je. Zaujímavá je hlavne tým, že obsahuje veľmi účinné látky nazývané saponíny až 90%. Asi zo 40% sú to terpénové, vo vode nerozpustné saponíny, ostatné tzv stearanové sú vo vode rozpustné. Tieto látky pôsobia v organizme ako účinný prírodný čistiaci prostriedok. Oba typy saponínov odstraňujú z tela patologické usadeniny.

 

Stearanové saponíny sú vo všetkých výrobkoch z Yuccy zastúpené vysokým percentom a čistia predovšetkým žalúdok a črevá. Stearanové saponíny sa viažu v čreve s cholesterolom, s ktorým tvoria nerozpustnú zlúčeninu, ktorá sa z čreva nevstrebáva. Tým sa podieľa na zníženie hladiny cholesterolu v krvnej plazme.

 

Terpénové saponíny sa vstrebávajú do krvného obehu a dostávajú sa do celého tela. Terpénové saponíny znižujú povrchové napätie vody v telesných tekutinách a tým umožňujú zmáčanie aj povrchov patologických usadenín, do tejto doby dostatočne nesmáčitelných a tým pádom neodstraňovatelných.

Terpénové saponíny napomáhajú "odmýt" patogénne vírusy, mikróby, plesne, cholesterol, kyseliny mliečnu a močovú, organické soli, neprirástli metastázujúce bunky a ďalšie najrôznejšie balast, rovnako ako umožňujú rozpúšťať obličkové a žlčníkové kamene, tromby a usadeniny v kapilárnym a cievnom riečisku, čo sú limitné faktory pre dlhovekosť.

 

 

Čistiace účinky sú preukázateľné – človek se zbaví 0,5 až 2 kg usadenin, a to hlavne z ciev a kĺbov. Zlepšuje se pohyblivosť, arytmické srdce se zpravidelní, znormalizuje se krvný tlak, cholesterol a kyselina močová. Dlhodobé užívanie vyžadujú alergie a maligní ( zhubné ) nádory.

Pokud došlo k operacii a chemoterapii, preparát vyrobený z tejto byliny blokuje rozsevy do metastáz.

Užívanie tejto byliny však vyžaduje veľkú trpezlivosť. Proces čistenia trvá aj niekoľko mesiacov. Záleží na stupni zanesenia organizmu aj na veku.

 

Yucca pre každého 

Je úplne netoxická, úplne neškodná, vhodná aj pre gravidné ženy v každom štádiu tehotenstva, dojčiace matky, novorodencov a dojčatá.

Kontraindikácie pre užívanie tohto preparátu sú dve: Nesmú ho užívať ľudia, ktorí majú voperovaný kovový kĺb - bedro, koleno a podobne - a ľudia, ktorí majú transplantovaný celý orgán - preparát totiž nerešpektuje prácu chirurga a snaží sa náhradu z tela vylúčiť!

 

Yucca učinky:

• detoxikuje organizmus

• znižuje hladinu cholesterolu

• čistí tráviacu sústavu a cievy

• aktivuje a reguluje vylučovacie pochody

• uvoľňuje stuhnuté kĺby

• znižuje možnosti stresu

 

Zdroj: z novinového článku MUDr.Jiřího Štangla

 

Upozornenie: Všetky informácie a skutočnosti uvedené v článku slúžia výlučne pre informáciu a poučenie, nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom.

 

Novinky

Akcia

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×