Späť

Uzavrite minulosť, ktorá vás prenasleduje a otvorte dvere budúcnosti

Pridané: 12.11.2017 06:41:36

12 November 2017

Uzavrite minulosť, ktorá vás prenasleduje a otvorte dvere budúcnosti

Prežité už nevrátime, vykonané je dokončené a jediné čo dokážeme zmeniť, je tu a teraz v reálnom čase. Stará bolesť, zlyhania, sklamania z minulosti, ktoré nie sú uzavreté, negatívne ovplyvňujú náš súčasný život.

Ľudská myseľ má tendenciu negatívne zážitky a spomienky s radosťou živiť a obnovovať, dokonca viac než tie pozitívne. Pokiaľ jej necháte voľnú uzdu, začne vznikať strach, zlosť, výčitky.

 

PRIJMITE minulosť. Akýkoľvek zážitok má vždy dve strany mince, je na vás, ako ho prijmete. Všetko má svoj zmysel a aj to, prečo ste sa sklamali, zlyhali, zažili bolesť či niekoho stratili. Je na nás, ako tento zážitok prijmeme, a to je KĽÚČOVÝ MOMENT. Od toho sa odvíjajú naše postoje a rozhodnutia v budúcnosti.

„Aj keď možno trpíte a utápate sa v minulosti, čas vždy ukáže dôvod, prečo ste to museli prežiť."

 

Každý negatívny zážitok je bolestivý dar, ktorý nás má posilniť, dať nám ponaučenie, ktoré zúročíme v budúcnosti. Zlyhali ste? Nie ste prvý ani posledný, umenie je vstať a ďalej bojovať za svoj cieľ, a to je výhoda silných. Vzdávajú sa len slabí.

„Vo všetkom hľadajte to dobré aj v tej najťažšej skúške života." 

 

Uzavretie minulosti znamená nový začiatok

 

ODPUSTITE sebe aj ostatným.... Pokiaľ neodpustíme tým, ktorí nám ublížili, škodíme viac sebe než im. Živíme hnev a pomstu, a to nás oslabuje a uzatvára. Odpustenie je známkou sily a múdrosti. Niekedy to nejde zo dňa na deň ani z očí do očí. Možno vás sklamala blízka osoba a vy cítite hnev. Má ale zmysel živiť zlosť a bolesť voči osobe, ktorá si nezaslúži vašu lásku a dôveru?

„Odpustite tým, ktorí si nevážili vašu výnimočnosť a otvorte dvere tým, ktorí vás spravia šťastnými."

 

Viniť seba a dookola rekapitulovať staré situácie, ako ste ich mohli zmeniť, je bohužiaľ nezvratný proces. Vykonané je dokončené a jediné, čo je možné zmeniť, je tu a teraz. Odpustite si, obvinenia nič nezmenia, každý jeden deň máte možnosť byť lepším a napraviť svoje chyby. Vypnite DVD prehrávač minulosti a nadobro ho nechajte zapadnúť prachom.

Pozitívne myslenie a kontrola myšlienok je v súčasnej dobe jedným z popredných smerov tohto storočia. Ľudia začali chápať podstatu pozitívnych myšlienok a ich silný vplyv na súčasný život i celkový zdravotný stav. Jedine vy a vaše myšlienky utvárajú váš život, tak si ich dobre strážte a nevpúšťajte do svojej mysle nič, čo by ich negatívne ovplyvňovalo.

„Pokiaľ nenecháš byť svoju minulosť, zničí tvoju budúcnosť. Preto ži tým, čo ti dnešok prináša, nie tým, čo ti minulosť vzala." First class

 

 

Ďalšie zaujímavé články, ktoré by vás tiež mohli zaujímať  Prejsť na články

 

Najčítanejšie články

Tajomstvo ako prebudiť myseľ k životu, keď vás pamäť neposlúcha

PERUÁNSKE BYLINY - silný liek našich predkov. Aké je ich tisícročné tajomstvo?

Boj proti padaniu vlasov zahájený! Pridajte sa aj vy

Zelené potraviny majú cenu zlata

Odľahčite vašu pečeň od toxínov

 

Ak sa vám tento článok páči, zdieľajte ho prosím s ostatnými

Plaťte pohodlne a bezpečne

Novinky

 Akcie - Zľavy

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×