Späť

Únava a nespavosť. Kde je problém a kde získať energiu?

Únava a nespavosť. Kde je problém a kde získať energiu?

Padajú vám viečka únavou, výkonnosť máte na bode mrazu a nie a nie sa rozhýbať? Neviete sa dočkať kvalitného spánku, ktorý vás neustále obchádza?

Za nespavosťou sa často ukrýva nezdravý životný štýl, stres a pocity úzkosti. Každodenne nás obklopuje toľko informácií, koľko naši predkovia neprijali po celý život. Zastavte sa na chvíľku a pozrite sa na koreň problému.

 

MÁTE DOSTATOK PALIVA? Auto vás nedovezie do cieľa, ak má prázdnu nádrž. A vo vašom prípade to platí tiež. Vyvážená strava s dostatkom živín je nenahraditeľná. Vaše zdravie môže byť narušené, ak trpíte nedostatkom vitamínov. Napokon to rozhodí i váš život.

Horčík. Divoké sny, časté prebúdzanie a celková únava sú sprievodné znaky jeho nedostatku. Zaraďte do svojho jedálnička banány, zemiaky, orechy a ryby.

Vitamín B. Nedostatočná iniciatíva, melanchólia, slabšia pamäť sú príčiny chýbajúceho vitamínu B. Poriadnu dávku v sebe ukrývajú pšeničné klíčky, strukoviny, orechy, droždie a celozrnné produkty.

 

Za únavu, nesústredenosť a poruchy spánku môže často nedostatok horčíka

 

KOFEÍN s mierou. Neviete sa sústrediť a siahate po šálke obľúbenej kávy? Kofeín vám zlepší bdelosť a sústredenie, ale opatrne. Nadmerné množstvo zvyšuje frekvenciu srdca, krvný tlak a môže privodiť nervozitu.

Kvantá kávy vám rozhodne nepomôžu. Nahraďte ju darmi z prírody, ktoré vás nabijú energiou.


ŽENŠEN je najsilnejší posilňujúci prostriedok ázijskej medicíny. Zaručene vás postaví na nohy. Zaraďuje sa medzi adaptogény – zvyšujú odolnosť voči psychickému a fyzickému vyčerpaniu. Zbystrí vaše zmysly a ochráni pred škodlivými vplyvmi prostredia. Ľudia, ktorí užívajú pravidelne ženšen, dobre znášajú vyššiu emocionálnu a fyzickú záťaž. Účinok nastupuje pomaly, ale je dlhotrvajúci a zdraviu prospešný.


MORINGA je „strom života" pochádzajúci z Indie. Obsahuje viac než 90 účinných zložiek, vitamínov, minerálov, antioxidantov a chlorofyl. Podporuje telesnú a duševnú rovnováhu, zmierňuje nervozitu a nespavosť. Je výborným pomocníkom pri bolestiach hlavy a obsahuje až 7-krát viac vitamínu C ako pomaranč. Doprajte si čaj z moringy, ktorý sa postará o váš kvalitný spánok.

 

Moringa prispieva ku kvalitnejšiemu spánku

 

SPIRULINA je superpotravina, ktorú využívali už Aztékovia. Štúdie dokazujú, že spirulina poriadne zatočí s neustálou únavou. Dovedie vás k aktívnemu spokojnému životu, ktorý nesie so sebou mnoho benefitov. Tento „elixír krásy" eliminuje tmavé kruhy pod očami, znižuje tvorbu vrások a stareckých škvŕn. Ak vás trápi zopár kilogramov navyše, spirulina vám bude účinným pomocníkom. Rýchlo sa vstrebáva, podporuje zvýšenie hladiny cukru v krvi a potláča chuť do jedla.


Vitálny život vám umožní venovať sa činnostiam na 100 %. Vaša spokojnosť sa odzrkadlí nielen počas dňa, ale aj kvalitou spánku. Nečakajte a siahnite po pozitívnej zmene, ktorú máte na dosah. Váš organizmus sa vám odvďačí.

 

 

 

Ďalšie zaujímavé články, ktoré by vás tiež mohli zaujímať  Prejsť na články

 

Najčítanejšie články

Čo nás núti priberať? Stres, osamelosť, nespokojnosť

Odľahčite vašu pečeň od toxínov

Huby nesmrteľnosti, poznáte ich liečivé účinky?

Kozmetika RaE – pohladenie pre telo aj oči

Vysoký krvný tlak je tichý zabijak. Poznáme jednoduché riešenie, ako ho udržať pod kontrolou

 

Ak sa vám tento článok páči, zdieľajte ho prosím s ostatnými

Novinky

Akcia

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×