Späť

TOXÍNY. Poznáte ich nebezpečný vplyv na organizmus? Pomôžte organizmu bojovať proti nim

TOXÍNY. Poznáte ich nebezpečný vplyv na organizmus? Pomôžte organizmu bojovať proti nim

Znečistené ovzdušie, kozmetické prípravky a chemicky spracované polotovary negatívne ovplyvňujú váš organizmus. Sú zdrojmi toxínov, ktoré pečeň neustále spracúvavylučuje z tela.

Ich nahromadenie vedie k nedostatku energie, bolesti hlavy, nepríjemnému zápachu z úst a tmavým kruhom pod očami. Pri dlhodobom pôsobení môžu spôsobiť nebezpečné civilizačné ochorenia.

Je čas podporiť vylučovanie toxínov prostredníctvom jednoduchých potravinových pomocníkov.

 

ČERVENÁ REPA je bohatým zdrojom fytonutrientov s protizápalovými a antioxidačnými účinkami. Betalainové látky stimulujú automatickú detoxikáciu v celom tele. Pri dlhodobej konzumácii repa pomáha napraviť aj poškodenú pečeň od alkoholu a tukov. Výskumy potvrdzujú, že extrakt z červenej repy pôsobí ako prírodné podporné liečivo proti rakovine. Pridajte si ju k jedlu ako prílohu alebo si z nej pripravte čerstvé nápoje, ktorými naštartujete obnovu svojho organizmu.


PESTREC MARIÁNSKY. Hlavnou liečivou zložkou zázračného bodliaka je komplet bioflavonoidov – silymarín. Podporuje regeneráciu pečeňových buniek, zvyšuje imunitu, je silným antioxidantom, spomaľuje starnutie a bráni vzniku civilizačných chorôb. Silymarín sa znehodnocuje pri teplotách 40 °C a vyšších. Na regeneráciu organizmu je najúčinnejšou formou drvina plodu Pestreca, nie čaj.

 

 

Pestrec mariánsky - zdravie pečene a detoxikácia 

 

KORIANDER je zázrak s množstvom esenciálnych olejov, minerálov a vitamínov. Účinná látka dodecenal je dvakrát silnejšia pri liečbe infekcií a odstraňovaní mikróbov z tela ako antibiotikum gentamicin. Dodá vynikajúcu chuť šalátom, nátierkam a pridať ho môžete aj do obľúbeného smoothie.


JUKA (YUCCA). Prírodný liečivý extrakt z divoko rastúcej palmy využívali indiáni ako liek na všetky ochorenia. Obsahuje vysoké množstvo saponínov, ktoré očistia váš organizmus od zanesených škodlivín. Pozitívne pôsobí na žlčník, zvyšuje filtračnú plochu ľadvín. Dlhodobejšie užívanie účinne zníži cholesterol a pomáha oslabovať tukové nánosy z vnútornej strany ciev a tepien (hlavná príčina aterosklerózy).


MEDVEDÍ CESNAK. Silný prírodný detoxikant naštartuje váš imunitný systém. Prečisťuje krv a obličky. Prispieva k odstráneniu nahromadených škodlivých látok a parazitov z hrubého čreva. Vôňa cesnaku je vám nepríjemná? Medvedí cesnak je po spracovaní takmer bez vône, ale jeho liečivé účinky a vynikajúca chuť ostáva.

 

 

Medvedí cesnak na jarnú detoxikáciu 

 

ZELENÉ POTRAVINY. Mladý jačmeňchlorella nemôžu chýbať pri odstraňovaní toxínov z celého tela. Pôsobia nielen regeneratívne, ale sú zdrojom čistej energie a vitality. Zozačiatku používania „prírodných darov" môžete pociťovať bolesti hlavy a únavu. Nevzdávajte sa! Je to prechodný stav – začiatok odplavovania toxínov z tela. Avšak už po niekoľkých týždňoch naštartujete svoj organizmus a pocítite príval energie.


Toxíny môžu vznikať aj v organizme. Sú to biochemické látky, ktoré sa produkujú pri pocite úzkosti a negatívnych emóciách. Psychotoxíny sú rovnako nebezpečné. Naučte sa správne riadiť stres. Pri stresových situáciách ľudský organizmus zadržiava toxické látky, imunitný systém sa oslabuje, a tým sa stáva náchylnejší na ochorenia. Nastavte si „stres manažment." Pozitívne s úsmevom na perách vykročte do nového dňa. Je to kľúč k zdraviu a plnohodnotnému životu.

 

 

 

Ďalšie zaujímavé články, ktoré by vás tiež mohli zaujímať  Prejsť na články

 

Najčítanejšie články

Ako zdolať nádorové bunky?

Zelené potraviny majú cenu zlata

PERUÁNSKE BYLINY - silný liek našich predkov. Aké je ich tisícročné tajomstvo?

STRES pramení z vašich myšlienok. Zmeníte vaše postoje, zmeníte celý váš svet

Huby nesmrteľnosti, poznáte ich liečivé účinky?

 

Ak sa vám tento článok páči, zdieľajte ho prosím s ostatnými

Novinky

Akcia

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×