Späť

STRES pramení z vašich myšlienok. Zmeníte vaše postoje, zmeníte celý váš svet

Pridané: 28.01.2017 12:43:31

28 Január 2017

STRES pramení z vašich myšlienok. Zmeníte vaše postoje, zmeníte celý váš svet

Stres nepochádza z okolností či situácií, ktoré vás trápia, pramení z útrob vašej mysli. Zmeňte spôsob vnímania vecí. Všetko je vo vašej hlave, problém aj riešenie.

Zdravotné ťažkosti, depresie a problémy v osobnom živote, za všetkým sú negatívne postoje, ktoré spúšťajú stres.

Vystúpite z tohto nebezpečného rýchlika a zistíte, že život je možné vnímať a žiť úplne inak. „Všetko je na vás, my vám len ukážeme smer."

 

Ako reagujete na každodenné situácie?

Negatívne očakávania spúšťajú do pohybu negatívne výsledky. Často si poviete: „ja mám stále smolu, mne osud nepraje". Prečo? Pretože to už vopred očakávate. „Očakávania sú hriech, ktorý páchame na iných, a tým len trápime sami seba."

Snažte sa v každej situácii, i v tej negatívnej, vidieť to dobré. Vytvoríte si obrannú líniu proti stresu. Bolestivé okamihy života, každá negatívna skúsenosť má cenu zlata. Získate ponaučenia, skúsenosti a vaša osobnosť rastie. Prekonali ste ďalšiu životnú skúšku a to je potrebné si uvedomiť.

 

Úspešní ľudia čelia každodenným prekážkam tak ako my ostatní. Rozdiel je v tom, že tí neúspešní by ich nazvali katastrofou a rezignovali by, pokiaľ tí úspešní ich dokážu prekonať.

 

Prekonávanie prekážok

 

„Ak si myslíme, že niečo dokážeme alebo nedokážeme, vždycky budeme mať pravdu." (Henry Ford). Preto si dajte pozor na vnútorný samo-rozhovor. V hlave vám kolujú otázky: „Čo ak sa mi prestane dariť? Čo ak ma partner opustí? Čo ak to nedokážem?" Naučte sa rozlišovať realitu a vaše negatívne predstavy.

 

STRACH je váš obranný mechanizmus, ktorý vás upozorňuje na riziká. Problém nastane, pokiaľ sa ním necháte ovládať, podľahnete mu a prichádza stres. „Strach je klamár a my mu slepo veríme".

Koľko z toho čím ste sa stresovali sa v skutočnosti stalo? Ani tretina a potom ste si to vyčítali.

 

Zastavte negatívny samo-rozhovor. Čím menej budete uvažovať o negatívnych témach, tým väčšiu silu budete mať pri prekonávaní životných prekážok.

Kedykoľvek vás postihne stres a kradne vám spánok, prestaňte sa sústrediť na to čo ste ešte nestihli, čo ešte musíte a čo ste mohli. Zamestnajte myseľ na pozitívne myšlienky vďaky. „Prehrajte si za čo ste vďační, čo všetko ste v živote dosiahli, akých ľudí máte okolo seba."

Každý pracovný či osobný úspech, alebo hmotné zabezpečenie nie je samozrejmosťou, ale vašou osobnou výhrou, tak ju oceňujte.

                                                Osobná výhra


Negatívne udalosti neexistujú, existujú len udalosti, ktorým dávame negatívny prívlastok, pretože v danej chvíli nedokážeme byť pozitívni. Stres spôsobuje strach, nie pracovné povinnosti, rodinné a vzťahové problémy. To všetko sú bežné súčasti života.

Musíme sa zmieriť s neistotou a chaosom, pretože vždy nám vstúpia do života okolnosti, ktoré nedokážeme stále ovplyvniť. V tom je nevyspytateľnosť života krásna, nikdy nevieme, čo nám prinesie.

 

 

 

Ďalšie zaujímavé články, ktoré by vás tiež mohli zaujímať  Prejsť na články

 

Najčítanejšie články

Huby nesmrteľnosti, poznáte ich liečivé účinky?

TOP bylinkové čaje, ich zázračný účinok musíte vyskúšať

Odľahčite vašu pečeň od toxínov

Poznáte zloženie vašej kozmetiky? Na toto si dajte pozor!

Zelené potraviny majú cenu zlata

 

Ak sa vám tento článok páči, zdieľajte ho prosím s ostatnými

Plaťte pohodlne a bezpečne

Novinky

 Akcie - Zľavy

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×