Starostlivosť, ktorá navráti vašim kĺbom zdravie

Starostlivosť, ktorá navráti vašim kĺbom zdravie


Pociťujete rannú stuhnutosť a bolesti počas chôdze? Strpčuje vám nepríjemná bolesť kĺbu každodenný život? Absolvovali ste návštevu lekára, ktorý vám predpísal lieky, viete ale, že si zdravie môžete pozitívne ovplyvniť aj samy?

U každého jedinca sa každoročne obmení 5 - 10 % kostnej hmoty. Po tridsiatke sa percento znižuje, až sa môže úplne zastaviť.

K správnemu fungovaniu metabolizmu kostí je nevyhnutný nielen prísun kvalitných minerálov a vitamínov, ale je potrebné aj užívanie doplnkov stravy, ktoré navrátia vášmu pohybovému aparátu zdravie. Nasledovné prírodné dary sú rekordmanmi, ktoré nemôžu chýbať pri starostlivosti o kĺby.

 

MAK obsahuje až 12-krát väčšie množstvo vápnika ako mlieko a 3-krát viac ako syry. Ochráni vás pred osteoporózou, zlepšuje hladinu železa a obsahuje najvyšší obsah horčíka z dostupných semien. Pridajte si ho do kaší, cereálií alebo do obľúbených sladkých maškŕt. Bohaté množstvo kalcia a fosforu nájdete v makovom oleji.

Olej získaný lisovaním za studena zo zrelých semiačok je doslova predurčený pre starostlivosť o kosti, kožu a vlasy. Esenciálne mastné kyseliny dodajú vašej pokožke hydratáciu a regeneráciu.

 Mak - najlepší zdroj vápnika pre zdravé kosti

 

UHORKY. Vynikajúci zdroj oxidu kremičitého, ktorý podporuje zdravie kĺbov, spevňuje spojivové tkanivá. Je tiež účinnou alkalizujúcou zložkou, neutralizuje a odstraňuje kyselinu močovú, ktorá vytvára v kĺboch malé kryštáliky. Pri pravidelnom pití uhorkovej šťavy sa toxíny postupne uvoľňujú a vy budete pociťovať na začiatku miernu bolesť. Nenechajte sa odradiť. Je to znamenie, že ste na správnej ceste k uzdraveniu.

 

ZELENÝ POKLAD. Spirulina - superpotravina, ktorá účinne posilní váš organizmus. Osteoporóza postihuje polovicu ženskej populácie po 45. rokoch. Proteín, ktorý tvorí 60 % sladkovodnej sinice, dokáže podporiť organizmus v boji proti jej prejavom. „Zásobáreň vitálnych látok" účinne pomáha pri prekyslení organizmu. Preventívne užívanie vedie k zlepšeniu trávenia, zvýšeniu energie a celkovej vitality. Siahnite po Spiruline, pomôžete nielen vašim kĺbom, ale aj celkovému fyzickému a psychickému stavu.

 

Spirulina - zázračná superpotravina

GLUKOZAMÍN. Látka prirodzene tvoriaca sa v ľudskom tele. Podporuje rast a udržuje zdravé tkanivá a kĺby. Každodenný stres a pribúdajúci vek prispieva k výraznému zníženiu jeho hladiny. Doprajte si prírodný extrakt vo forme výživového doplnku a udržte si správnu hladinu glukozamínu v tele. Účinok sa objavuje po 2 - 4 týždňoch užívania.

 

VITAMÍN C je esenciálny pre tvorbu kolagénu - významnú zložku spojivového tkaniva. Napomáha k správnemu formovaniu chrupaviek, redukuje bolesť a omladzuje degenerované väzivá. Ku strave bohatej na vitamín C (paprika, citrusové plody, maliny, čučoriedky) priraďte výživové doplnky s vitamínom C. Blahodárne účinky ocenia nielen vaše kĺby.

 

„MOTOR POTREBUJE OLEJ." Kyselina hyalurónová tvorí synoviálnu tekutinu, ktorá vyživuje chrupavku, odstraňuje odpad a je „mazadlo" kĺbového púzdra. S pribúdajúcim vekom dochádza k strate viskozity kĺbovej tekutiny, chrupavka sa opotrebúva a pohyb bolí. Kyselina hyalurónová vám zaručene pomôže proti bolesti. Najčastejšie sa podáva vpichnutím do kĺbovej štrbiny, ale nájdete ju aj v tabletovej forme.

 

Nezabudnite aj na využitie krémov s obsahom kolagénu, vitamínov a s extraktmi z bylín. Obsiahnuté prírodné látky okamžite uľavia vašim kĺbom od bolesti.

 

Tešte sa naplno zo života a nedovoľte bolesti, aby vás obmedzovala. Ktorý postup si zvolíte, je len na vás.

 

 

Ďalšie zaujímavé články, ktoré by vás tiež mohli zaujímať  Prejsť na články

 

Najčítanejšie články

Uzavrite minulosť, ktorá vás prenasleduje a otvorte dvere budúcnosti

PERUÁNSKE BYLINY - silný liek našich predkov. Aké je ich tisícročné tajomstvo?

Zbavte sa únavy. 5 top stimulačných potravín, ktoré rýchlo dodajú energiu

Vysoký krvný tlak je tichý zabijak. Poznáme jednoduché riešenie, ako ho udržať pod kontrolou.

Boj proti padaniu vlasov zahájený! Pridajte sa aj vy

 

Ak sa vám tento článok páči, zdieľajte ho prosím s ostatnými

Plaťte pohodlne a bezpečne

Vianočné darčeky pre krásu a zdravie

 Akcie - Zľavy

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×