Späť

Spirulina

Spirulina

Spirulina

 

Riasa Spirulina je jednou z najstarších foriem života na Zemi. Poskytuje širokú škálu výživných látok a bola po stáročia súčasťou výživy mnohých ázijských kultúr. Moderná veda potvrdila túto pravdu a japonská vláda klasifikuje Spirulinu ako funkčnú potravinu.

Spirulina ponúka široké spektrum živín, s mnohými zdravotnými prínosmi. Jej konzumácia je ideálna pre vylepšenie celkového zdravia organizmu. Je najbohatším prírodným zdrojom biologicky dostupných vitamínov skupiny B, podporujúcich trávenie a metabolizmus. Je bohatá na selén, ako aj minerál jód.

 

Spirulina chudnutie

Spirulina je známa ako účinný prostriedok pre podporu chudnutia, ktorý priaznivo ovplyvňuje chuť k jedlu.

- priaznivo ovplyvňuje krvný tlak, hladinu cholesterolu a harmonizuje vylučovanie inzulínu

- obsahuje fytocyanin, ktorý podporuje výkonnosť imunitného systému

- optimalizuje funkciu mozgu, pamäť a kognitívne procesy vo vyššom veku

 

Veľký pomocník pri chudnutí

Spirulina patrí medzi najúčinnejšie prírodné prostriedky na podporu chudnutia. Významnú úlohu v tom hrá fakt, že je koncentrovaným zdrojom aminokyselín ktoré sa rýchlo vstrebávajú do krvného riečišťa. Náš mozog, konkrétne jeho časť hypotalamus, totiž vysiela signály hladu práve v okamihu, keď v krvi klesne hladina cukrov a aminokyselín.

 

Spirulina sa ukázala byť užitočná najmä u nízko kalorickej diéty pre jej vysokej nutričnej hodnoty v spojení s nízkym obsahom kalórií (390 Kcal na každých 100 g sušiny) a preto patrí k dôležitým doplnkovým živinám počas redukčnej diéty. V takýchto prípadoch sa odporúča vziať Spirulinu zhruba 30 minút pred hlavnými jedlami. Prítomnosť vitamínu B12 je dôležitá najmä pre vegetariánov.

Spirulina je tiež užitočná ako doplnok pri športových aktivitách, dodáva vitamíny a minerálne látky, ktoré podporujú energetický metabolizmus, komplex esenciálnych aminokyselín a antioxidantov.

Často sa stáva, že pri redukčných diétach sa stravujete nedostatočne. Jedlo, ktoré prijmete, neobsahuje potrebné množstvo živín, ktoré váš organizmus vyžaduje. Preto je vhodné zapojiť Spirulinu do jedálnička pre doplnenie vitamínov a minerálov, ale tiež pre podporu tráviaceho systému, ktorý zabezpečí pravidelné vylučovanie.

 

Upozornenie: Všetky informácie a skutočnosti uvedené v článku slúžia výlučne pre informáciu a poučenie, nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom.

 

Novinky

Akcia

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×