Späť

SHIITAKE (Húževnatec jedlý)

SHIITAKE (Húževnatec jedlý)

SHIITAKE (Húževnatec jedlý)

Lentinula edodes Berk, huba SHIITAKE, Lentinus edodes, Cortinellis shiitake

 

Súčasný vedci zistili,že táto huba je zdrojom aminokyselín, mikro a makroelementov, polysacharidov, vitamínu D a hubových fytoncytov.

Huba Shiitake (Húževnatec jedlý) sa vo východnej medicíne prirovnáva k žen-šenu, má adaptogénne pôsobenie. V Japonsku je rozšírený názor, že pravidelné užívanie tejto huby predlžuje život. Okrem aktivačného účinku na organismus pôsobí ako lapač volných radikálov a antioxidačná látka.

 

 

shiitake

 

Prispieva k zvýšeniu fyzickej a duševnej výkonnosti, súčasne psychyckého stavu a libida u oboch pohlaví. Tiež sa používa na rýchle zotavenie a naštartovanie organizmu, pri únave na posilnenie energetického systému.

Shiitake má významný účinok na podporu imunity. Jednou z látok, ktorú shiitake obsahuje, je lentinan. Jedná sa o glukan, ktorý bol v Japonsku zavedený ako štandardná súčasť liečby niektorých onkologických ochorení.

Užíva sa tiež na zníženie toxických účinkov chemoterapie a rádioterapie na zdravé tkanivá a celkové posilnenie imunity. Shiitake má prirodzené antibakteriálne účinky a pomáha pri liečbe vredov a žalúdočných problémov.

 

- účinkuje proti plesniam, vírusom
- chráni  pred nádormi
- znižuje hladinu cholesterolu
- naštartuje imunitný systém
- zlepšuje činnosť pečene
- regeneruje organizmus

 

Upozornenie: Všetky informácie a skutočnosti uvedené v článku slúžia výlučne pre informáciu a poučenie, nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom.

 

Novinky

Akcia

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×