Späť

SHARK STAR - Žraločia chrupavka (Shark cartilage)

SHARK STAR - Žraločia chrupavka (Shark cartilage)

SHARK STAR

Žraločia chrupavka (Shark cartilage)

 

SHARK STAR obsahuje žraločiu chrupavku, ktorej používanie sa stalo veľmi atraktívne hlavne po tom čo bol publikovaný názor, že žraločia chrupavka môže chrániť ľudský organizmus pred vývojom nádorových ochorení.

Glykoaminoglykany nachádzajúce sa v tkanivách chrupavky môžu brániť vytvoreniu cievneho systému v nádore a tým tlmiť jeho rast. Perorálne sa žraločia chrupavka používa pri nádorových ochoreniach, artritídach, zápaloch čriev, diabetickom poškodení očného cievneho systému (retinopatii). Obsiahnuté látky chrupavky napomáhajú proti rozvoju lupienky (psoriasis). Pôsobí antimutagénovo a proti bolesti.

 

Žraločia chrupavka napomáha:

- pri hojení rán

- posilňovať imunitný systém

- udržiavať zdravé kĺby

 

Ako zaujímavosť:

Žralok prakticky nikdy neochorie zhubným ochorením, je odolný voči všetkým infekčným ochoreniam a prípadné zranenia sa hoja veľmi rýchlo. Žraloky žijú vo vodách, v ktorých boli prevádzané jadrové výskumy neochoreli na rakovinu ani neboli inak poškodené. Vedci sa pokúsili naočkovať žraloka rakovinovými bunkami a privodiť mu ochorenie, ale márne, pokusy skončili pre žraloka víťazne, neochorel.

 

Upozornenie: Všetky informácie a skutočnosti uvedené v článku slúžia výlučne pre informáciu a poučenie, nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom.

 

 použitý text Starlife

 

Novinky

Akcia

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×