Späť

Shark Liver Oil - Olej zo žraločej pečene

Shark Liver Oil -  Olej zo žraločej pečene

Shark Liver Oil -  Olej zo žraločej pečene

 

Žraloky majú unikátnu obranyschopnosť voči chorobám. Zdravie im zaisťujú látky obsiahnuté v ich pečeni: alkylglycerol a squalen. Vedecké výskumy potvrdili priaznivý vplyv týchto látok na imunitný systém človeka. Olej zo žraločej pečene nachádza uplatnenie v liečbe nádorových ochorení, ktoré sa liečia pomocou chemo a radioterapie.

 

Žraloky sú pravdepodobne najdlhšie žijúce stavovce na Zemi, zatiaľ čo iné druhy fauny vymizli. Tento predátor si počas svojho dlhého vývoja vytvoril dokonalý imunitný systém, ktorý pomáha prekonať a prežiť aj tie najväčšie nástrahy prírody a človeka. Žralok prakticky nikdy neochorie zhubným ochorením, je odolný voči všetkým infekčným ochoreniam a prípadné zranenia sa mu hoja veľmi rýchlo.

Žraloky žijúce vo vodách, v ktorých boli prevádzané jadrové výskumy neochoreli na rakovinu, ani neboli inak poškodení. Vedci sa pokúsili naočkovať žraloka rakovinovými bunkami a privodiť mu ochorenie, ale márne, pokusy skončili pre žraloka víťazne, neochorel. Žraloky obvykle zomierajú na starobu a ich jediným nepriateľom je človek.

Po celé storočia používali národy severnej Európy olej zo žraločej pečene. Výborných regeneračných schopností žraločej pečene si všimli miestni rybári. Zistili, že olej, ktorý získavali z pečene žraloka a uchovávali v špeciálnych kožených vakoch urýchľuje hojenie kože, pokiaľ sú nim natierané rany, ďalej celkovo posilňuje organizmus,zmierňuje opuchy a zápaly. Všimli si tiež lepšiu kondíciu u tých, ktorí olej pravidelne užívali.

Týchto skúseností využili začiatkom dvadsiateho storočia japonskí vedci, ktorí izolovali z pečene žraloka účinnú látku a nazvali ju alkylglycerol.

 

Olej zo žraločej pečene obsahuje nenasýtené mastné kyseliny, vitamíny A, E a D, squalamin (prírodné antibiotikum) a alkylglyceroly.

SHARK LIVER OIL obsahuje alkylglyceroly, ktoré majú blahodárne účinky pri opakovaných nachladnutiach a môžu aj znižovať možnosť podávania antibiotík. Významne prispievajú k zlepšeniu imunitného systému človeka. Podporujú chuť do jedla a zdravému tráveniu.

SHARK LIVER OIL je vhodný doplnok pre osoby vystavené ako fyzickej tak aj psychickej záťaži a tých, ktorí žijú v nepriaznivých pracovných a životných podmienkach.

 

Z prednášky Dr. Cole Woolleyho:

squalamin, squalen, squalene, squalin, skvalén

Veľa názvov pre jednu látku, ktorá má množstvo výborných účinkov pre ľudský organizmus.

 

Ako doplnok potravy sa squalen začal používať po mnohých výskumoch na všetkých svetadieloch, kde sa podával v rámci prevencie, ale aj liečby rôznych zdravotných ťažkostí.

Squalen sa v najväčšom množstve objavuje u živočíchov, ktorí žijú v extrémne nepriaznivých podmienkach (chlad, tma, tlak, zlá viditeľnosť...) a sú napádaní mnohými ochoreniami.

Ľudský organizmus si vytvára squalen z veľkejčasti v pečeni, ďalej potom z menšej časti v obličkách, mozgu, slezine a reprodukčných orgánoch.

Squalen sa radí medzi tzv. mozgové nutriety, čo sú látky „vyživujúce mozog". Z tohto dôvodu je veľmi obľúbený medzi študentmi, politikmi,manažérmi...

 

Všetky vyššie organizmy vrátane človeka produkujú squalen. Squalen je pre človeka životne dôležitý, lebo sa podieľa na syntéze cholesterolu je súčasťou radu hormónov a steroidov a tiež vitamínu D.

Squalen je často používaný v kozmetike, ale v poslednom čase aj ako imunologický adjutant v rôznych vakcínach. Squalen je súčasťou podkožného tuku. Je prirodzenou bariérou proti mikroorganizmom a voľným radikálom, chráni pleť pred vysušovaním a dodáva jej vláčnosť a hebkosť. Squalen chráni pokožku pred poškodením poveternostnými vplyvmi – slnko, vietor, mráz.

 

SHARK LIVER OIL je vhodným doplnkom pri kardiovaskulárnych ochoreniach, arterioskleróze a pri zvýšenom obsahu cholesterolu. Svojim obsahom alkyglycerolov, ktoré podporujú imunitný systém, napomáha zvyšovať celkovú obranyschopnosť organizmu, urýchľovať hojenie, pôsobí protizápalovo a pomáha proti alergiám. Účinnou látkou v SHARK LIVER OIL je skvalen (antibakterikum), ktorý je svojím účinkom porovnateľný s bežnými antibiotikami.

SHARK LIVER OIL sa podieľa na zlepšení krvného obehu, obnove tkanív, spomalení starnutia a zlepšení celkovej fyzickej kondície. Používa sa pri oslabenej imunite a častých ochoreniach z nachladnutia, proti arterioskleróze a infarktu myokardu. Je vhodný na popáleniny kože, alebo iné zle hojace sa kožné poškodenia, pre zlepšenie prejavov lupienky, pri alergiách – hlavne po bodnutí hmyzom. Odporúča sa ako doplnkový podporný prostriedok pri astme, pri zápaloch kĺbov, k zníženiu radiačného účinku (vhodné pre pracujúcich s počítačom). Pomáha obmedzovať rast nádorov a tvorbu metastáz a zlepšovať znášanlivosť chemoterapie.

 

Upozornenie: Všetky informácie a skutočnosti uvedené v článku slúžia výlučne pre informáciu a poučenie, nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom.

 

použitý text Starlife

 

Novinky

Akcia

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×