Späť

Pozor na nedostatok vitamínov

Pozor na nedostatok vitamínov

Vysiela váš organizmus signály v podobe únavy, vypadávania vlasov, stresu alebo ďalších, žiaľ, nie veľmi príjemných varovných znakov? Príčina môže byť v nedostatku vitamínov. Sú to základné látky, bez ktorých váš organizmus nedokáže fungovať. Aj keď konzumujete dostatočné množstvo zeleniny a ovocia, nemusí to znamenať, že sa vás to netýka.

Dovážanú zeleninu a ovocie zbierajú v nezrelom stave, a preto sú výrazne ochudobnené o vitamíny v porovnaní so sezónnym domácim ovocím a zeleninou. Ak však nemáte možnosť získať tieto suroviny so záhradky, stále môžete využívať prírodné cesty. V letných mesiacoch by ste si rozhodne mali ustrážiť prísun vitamínov, zdravia a krásy.

 

VITAMÍN A je významný antioxidant. Odstraňuje voľné radikály, má blahodarné účinky na pleť, spomaľuje starnutie a je nevyhnutný na dobrý zrak. Morské ryby, vaječný žĺtok, brokolica sú najcennejšími zdrojmi tohto vitamínu. Nie ste fanúšik „prameňov" vitamínu A? Tak by ste mali siahnuť po vitamínovej bombe – MAIZ MORADO – FIALOVEJ KUKURICI.

Antioxidantmi nabitá fialová kukurica

 

MAIZ MORADO. „Kľúč ku zdraviu," ktorý je omnoho viac ako len štandardný komplex vitamínov A, B1, B2, B3, C a vzácnych minerálov. Je zdrojom najsilnejších prírodných antioxidantov. Ochráni vaše bunky a orgány nielen pred predčasným starnutím, ale aj pred civilizačnými ochoreniami. Najúčinnejšiu formu vitamínovej bomby nájdete vo forme kapsúl Violet AO. Nielenže podporíte svoje zdravie, ale si aj udržíte krásu a mladistvý vzhľad.

 

Vitamín C je bojovník proti alergiám, infekciám a nádorovým bunkám. Pri nesprávnej životospráve sa jeho nedostatok prejavuje hlavne stratou elasticity tváre, únavouslabosťou. Zelené chilli papričky, kyslá kapusta, ríbezle a šípky sú plné vitamínu C. Najväčšie množstvo v sebe ukrýva plod z amazonského pralesa – camu camu.

 

Camu Camu - najsilnejší prírodný vitamín C

 

CAMU CAMU. Zázračný plod, ktorý je najbohatším zdrojom vitamínu C. Pýši sa aj vysokým množstvom flavonoidov, vápnika, železa, draslíka a aminokyselín. Toto superovocie je najlepším prírodným prostriedkom proti starnutiu organizmu a je najsilnejším generátorom imunitného systému. Prášok sa vyrába z najzrelších plodov a môžete si s ním dochutiť svoje pokrmy alebo ho konzumovať samostatne.


VITAMÍN KRÁSY. Menej známy biotín – B7 si organizmus dokáže vytvárať sám. Je to však tajomstvo zachovania zdravej pleti smerujúce k spokojnej duši. V kozmetickom priemysle sa neustále dostáva do popredia. Je vynikajúci proti vypadávaniu vlasov, ochráni vašu pokožku pred nepriaznivými vplyvmi prostredia, dodá jej pružnosť, lesk a zdravý vzhľad. Biotín nájdete v zelených potravinách, akými sú jačmeň, spirulina a chlorella. Dodajú vám dennú dávku vitamínov, minerálov a antioxidantov. Zelené zlato sa nezameriava len na určitý zdravotný problém, optimalizuje fungovanie celého organizmu.

Nečakajte na vysielanie varovných signálov, prevencia je lepšia ako liečba. Obohaťte svoj život o energiu, zdravie, krásu a nabite sa optimizmom.

 

 

 

Ďalšie zaujímavé články, ktoré by vás tiež mohli zaujímať   Prejsť na články

 

Najčítanejšie články

Nejesť neznamená nepribrať, zbavte vaše tuky strachu a opustia vás samy

Zabojujte proti vysokému cholesterolu!

Migréna, nočná mora, ktorej sa dá zbaviť

Huby nesmrteľnosti, poznáte ich liečivé účinky?

„DEPRESIA" postupne ničí dušu a telo. Nedovoľte jej, aby riadila váš život

 

Ak sa vám tento článok páči, zdieľajte ho prosím s ostatnými

Novinky

Akcia

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×