Späť

Pestrecový olej

Pestrecový olej

Pestrecový olej

 

Látky v plodoch Pestreca sú vhodné na posilnenie obranyschopnosti organizmu, podporujú správnu činnosť pečene, zažívacieho traktu a žlčníka.

Olej z ostropestreca mariánskeho obsahuje  zložku nazývanú flavonolignany, súhrne nazývané silymarín. Olej z Pestreca mariánskeho obsahuje množstvo polynenasýtených mastných kyselín: stearovú, linolovú, palmitovú  vďaka ktorým účinne znižuje hladinu cholesterolu v krvi.

 

Využitie pestrecového oleja zahŕňa širokú škálu zdravotných problémov. Uplatnenie našiel aj v kozmetike pri liečbe kožných problémov. Je rovnako vhodný na vnútorné i vonkajšie použitie.

Cenený je najmä pre obsah sylimarínu, významného flavonoidu, ktorý prospieva pečeni a kardiovaskulárnemu systému. V rámci prírodnej medicíny sa využíva na liečbu širokého spektra nielen pečeňových problémov, ale aj gynekologických ťažkostí. 

 

                         ostropestrec mariánský

 

V tradičnej medicíne sa pestrecový olej využíva na liečbu:

- problémov s pečeňou, žalúdkom a črevami

- zápchy, hemoroidov, žalúdočných vredov a žlčníkových kameňov

- kožných ťažkostí ako lupienka, ekzémy, psoriáza, akné alebo lupiny

- gynekologických ťažkostí a endometriózy

- drobných raniek, popálenín a odrenín

- nadváhy, pretože redukuje chuť do jedla a metabolizmus tukov

- slúži k detoxikácii, nakoľko zbavuje organizmus toxínov a jedov

- podieľa sa na znížení vedľajších účinkov liekov a alkoholu

 

Upozornenie: Všetky informácie a skutočnosti uvedené v článku slúžia výlučne pre informáciu a poučenie, nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom.

 

Novinky

Akcia

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×