Späť

OMEGA-3 EPA

OMEGA-3 EPA

OMEGA-3 EPA

 

Omega-3 je súhrnný názov skupiny esenciálnych mastných kyselín, čiže tých, ktoré si telo nevie samé vyrobiť. Preto sa musí rovnako, ako vitamíny a ďalšie mikroživiny pravidelne telu dodávať, aby sa udržali jeho životne dôležité funkcie.

OMEGA-3 EPA obsahuje mastné kyseliny EPA (eicosapentaenová) a DHA (docosahexaenová). Svojim pôsobením pomáhajú ovplyvňovať hladinu krvných lipidov, hlavne cholesterolu. Sú súčasťou bunkových membrán, napomáhajú zlepšiť pružnosť cievnych stien a tým posilňovať obehovú sústavu.

 

Do formule OMEGA-3 EPA bol dodaný antioxidačne pôsobiaci vitamín E, ktorý bráni oxidácii a tým znehodnoteniu týchto obsiahnutých mastných kyselín. Omega-3 mastné kyseliny sú najlepším potravinovým doplnkom proti ischemickej chorobe.

EPA a DHA podporujú tvorbu HDL cholesterolu, ktorého vysoká hladina súvisí s dlhovekosťou. Okrem toho pôsobia protizápalovo, a tak obmedzujú aj bolesť pri reumatoidnej artritíde.

 

Obsiahnuté látky napomáhajú:

- zvyšovať schopnosť pamäte

- zlepšovať pružnosť cievnych stien

- udržiavať správne fungovanie obehovej sústavy

- posilňovať centrálny nervový systém

- optimalizovať hladinu cholesterolu a ostatných lipidov

- znižovať riziko srdcovo cievnych ochorení a trombóznych komplikácií

- udržiavať správne fungovanie pohlavných orgánov

 

Upozornenie: Všetky informácie a skutočnosti uvedené v článku slúžia výlučne pre informáciu a poučenie, nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom.

 

použitý text Starlife

Novinky

Akcia

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×