Späť

Obličky – váš filter zdravia

Obličky – váš filter zdravia

Opuchy, únava, zlá koncentrácia, kovová pachuť v ústach. Príznaky, ktoré vedia poriadne znepríjemniť život. Viete, kde problém pramení? Vaše obličky žiadajú o pomoc.

Každodenné zlozvyky dávajú vášmu filtru zdravia poriadne zabrať. V čínskej medicíne považujú obličky za prameň života. Nie nadarmo. Filtrujú a prečisťujú krv, odstraňujú nebezpečné toxíny z tela.

Nepodceňujte varovné signály! Podporte ich zdravú funkciu a doprajte si plnohodnotný život. Vyberte si potravinového pomocníka, ktorý vaše obličky rozmazná.

 

ZELER

Zdravie priamo zo záhrady. Je nabitý veľkým množstvom éterických olejov. Pôsobí antimykoticky a antibakteriálne, a to nielen v tráviacom trakte. Účinne odstraňuje infekcie z obličiek a rozkladá obličkové kamene. Na dosiahnutie pozitívnych výsledkov si doprajte zdravú bombu každodenne v priebehu jedného mesiaca. Zelerový džús upokojuje nervový systém a potláča chuť na sladké maškrtenie.


SLZOVKA OBYČAJNÁ

Táto superpotravina bola základom stravy v starovekom Egypte a v Grécku. Semená divokej trávy, podobné jačmeňu, ukrývajú v sebe množstvo benefitov.

  • Podporuje funkciu obličiek, pomáha pri trávení tukov, viaže na seba toxíny.

  • Posilňuje celkový imunitný systém.

  • Priaznivo pôsobí na pleť, spomaľuje šedivenie vlasov.

  • Je účinná pri celkovej detoxikácii organizmu.

Do svojej stravy si ju môžete zaradiť ako prílohu alebo si ju pridať do obľúbených nátierok.

 

Slzovka obecná - jóbove slzy


CORDYCEPS

Prekonajte rekordy. Huba Cordyceps (žezlovka čínska) patrila v starovekej Číne a v Tibete k najcennejšiemu prírodnému bohatstvu. Bola využívaná k harmonizácii duše i tela. Moderný výskum dokázal, že Cordyceps pomáha podporovať obličky, srdce a celkový imunitný systém. Je bohatým zdrojom betaglukánov, minerálov, stopových prvkov a vitamínov. Skupina čínskych atlétov, ktorá užívala doplnok Cordyceps, prekonala deväť svetových rekordov. Aj keď sa nechystáte behať maratón, Cordyceps vám dobije baterky a zvýši odolnosť voči stresu.

 

BIELKOVINY

V súčasnom trende zdravého stravovania nahradzujeme cukry a tuky zdravými bielkovinami. Pozor, všetkého veľa škodí! A práve pri nadmernom príjme bielkovín zaťažujeme hlavne obličky. Filter zdravia spracúva a vylučuje metabolity z bielkovín. Proteíny sa vstrebávajú a menia na kyselinu močovú. Vysielajú vaše obličky varovné signály? Ak obmedzíte príjem čerstvého mäsa, mlieka, vajec a syrov, odbremeníte tým obličky a pomôžete im správne fungovať.


MEDVEDICA LEKÁRSKA

Liečivá bylinka je známa svojimi blahodarnými účinkami na obličky. Obsahuje účinnú látku – arbutín. Odstraňuje nebezpečné usadeniny, pomáha udržovať pH hladiny v rovnováhe a pôsobí močopudne. Dopriať si ju môžete vo forme čaju alebo výživových doplnkov.

 

Medvedica lekárska – Arctostaphylos uva-ursi


Zdravé obličky sú základom plnohodnotného života. Každodenne prečistia 180 litrov krvi. Najlepším liekom je prevencia. Osvojte si prírodné dary, ktoré máte na dosah rúk a váš filter zdravia sa vám odmení životom plným elánu.

 

 

Ďalšie zaujímavé články, ktoré by vás tiež mohli zaujímať  Prejsť na články

 

Najčítanejšie články

Zabojujte proti vysokému cholesterolu!

PERUÁNSKE BYLINY - silný liek našich predkov. Aké je ich tisícročné tajomstvo?

STRES pramení z vašich myšlienok. Zmeníte vaše postoje, zmeníte celý váš svet

Zelené potraviny majú cenu zlata

Vieme, ako poraziť jojo efekt, inšpirujte sa

 

Ak sa vám tento článok páči, zdieľajte ho prosím s ostatnými

Novinky

Akcia

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×