Späť

Doprajte si nenáročnú detoxikáciu, jar je na to ideálna

Doprajte si nenáročnú detoxikáciu, jar je na to ideálna

Chcete sa zbaviť toxínov, ale desí vás predstava dlhodobej očisty? Potešíme vás, existujú metódy a zdroje z prírody, ktoré vám pomôžu detoxikovať si svoj organizmus bez zbytočného stresu a námahy.

Pod detoxikáciou si predstavujete náročný proces obmedzovania a očistnej hladovky? Verte, že nie je nutné sa takto trýzniť.

Organizmus disponuje orgánmi (pečeň, obličky, črevá) špecializovanými na odbúravanie toxických látok. Telo sa prirodzene neustále zbavuje toxínov. Vašou jedinou úlohou je tento proces podporiť.

 

Pomôžte pečeni – tá očisťuje krv od toxínov, alkoholu, pesticídov z potravín či ťažkých kovov. Uznajte, že má náročnú prácu, tak prečo jej to neuľahčiť?

Pestrec mariánsky, žihľava, borievka obyčajná, majú silné regeneračné schopnosti a hlavne ich zložky výrazne pomáhajú pečeni pri vyplavovaní toxínov. Či už v práci alebo v pohodlí domova doprajte si šálku čaju z týchto výnimočných bylín, pritom vaša námaha bude nulová.

                                             Bylinkový čaj

 

Nezabúdajte na vodu, tá je v rámci detoxikácie nevyhnutná. Obličky sú vaším základným filtračným orgánom, je potrebné ich zalievať minimálne 1,5 – 2 litrami vody denne. Ak sú dehydrované, zadržiavajú toxíny v tele. Ak máte moč silne žltý, ich funkcia je narušená. Obličky sú schopné bez bolesti dlhodobo trpieť, preto dbajte na pitný režim.

                              Pitný režim

 

Dbajte na črevá – ak nepracujú správne, dochádza k usadzovaniu toxínov z potravy. Následne trpíte zápchou, plynatosťou, únavou a bolesťami žalúdka.

Na kompletnú očistu a naštartovanie črevného systému je top v rebríčku šťava z aloe vera. Táto zázračná tekutina vás zbaví toxínov, u žien hlavne kvasiniek, ktoré sú pôvodcom mykóz. Doprajte si pár dúškov denne, po mesiaci vás prekvapí jej zázračná sila.

                                             Aloe vera

Za top v rámci detoxikácie považujeme: sprirulinu, chlorellu. Tieto morské riasy sú výnimočné tým, že obsahujú obrovské množstvo vitamínov a minerálov. Máju schopnosť viazať na seba ťažké kovy, ktorými si denne zaťažujete svoj organizmus.

Naštartujú imunitu, zbavia telo škodlivín a nabijú ho potrebnými živinami. Mesačná kúra je elegantné a pohodlné riešenie, pokiaľ plánujete očistu svojho tela. Sú ako stvorené na detoxikáciu tela.

 

Detoxikačné náplasti – obľúbená novinka z čínskej medicíny, ktorá vám v priebehu noci doslova vytiahne z tela toxíny prirodzenou cestou. Jedovaté látky majú tendenciu v tele klesať smerom dolu, preto sa náplasti aplikujú na spodnú časť chodidla. Obsahujú extrakty z bylín, prírodné látky, ktoré nielenže vyplavia toxíny, ale posilnia imunitu, kvalitu spánku, znižujú bolesť hlavy a kĺbov.

 

Očista organizmu v pomere k dnešnému životnému prostrediu a kvalite potravín je nevyhnutná. Ideálna je 2-krát do roka – vtedy svojmu telu doprajte čas zbaviť sa všetkých nahromadených škodlivín. Veríme, že tieto jednoduché tipy na detoxikáciu vyskúšate. Oceníte ich jednoduchosť, nenáročnosť a hlavne sa budete cítiť lepšie.

 

 

Ďalšie zaujímavé články, ktoré by vás tiež mohli zaujímať   Prejsť na články

 

Najčítanejšie články

ZERO WASTE: Ako sa naučiť žiť bez odpadu

Poznáte zloženie svojej používanej kozmetiky? Na toto si dajte pozor!

Vieme, ako sa ochránite pred jojo efektom, inšpirujte sa

TOXÍNY. Poznáte ich nebezpečný vplyv na organizmus? Pomôžte organizmu bojovať proti nim

Migréna – nočná mora, ktorej sa dá zbaviť

 

Ak sa vám tento článok páči, zdieľajte ho prosím s ostatnými

Novinky

Akcia

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×