Späť

Mladý zelený jačmeň

Mladý zelený jačmeň

Mladý zelený jačmeň

 

Mladý zelený jačmeň priaznivo ovplyvňuje vitalitu, regeneračné procesy a trávenie, podporuje odolnosť tela proti nepriaznivým vplyvom prostedia.

 - takmer polovicu ich hmotnosti tvoria aktívne enzýmy, ktoré priaznivo ovplyvňujú trávenie, vitalitu a regeneračné procesy

- podporuje odolnosť proti stresu

- detoxikujú a pomáhajú zmierniť nepríjemné telesné pachy

 

Význam užívania zelených potravín je aktuálnou témou poslednej doby. Zvláštna pozornosť je venovaná hlavne šťavám z mladých rastlín. Bolo uskutočnených mnoho výskumov, ktoré potvrdili opodstatnenosť a zdravotný prínos týchto štiav pre ľudský organizmus.

 

Šťava z mladých výhonkov jačmeňa je jedným z najbohatších prírodných zdrojov fytonutrientov a je zaradená medzi t.z.v. superpotraviny. Je bohatá na aminokyseliny, ktoré sú proporcionálne vyvážené a ideálne pre ľudský organizmus.

Obsahuje široké spektrum esenciálnych látok z ktorých majú najväčší význam chlorofyl a veľké množstvo enzýmov. Ďalej obsahujú významné množstvo vo vode rozpustných vitamínov, vitamín E, vitamín K, beta karotén a lute-ín.

Šťavy z mladého jačmeňa sú užívané ako prírodné tonikum a zdroj prírodnej energie na celom svete hlavne v posledných desaťročiach.

 

Upozornenie: Všetky informácie a skutočnosti uvedené v článku slúžia výlučne pre informáciu a poučenie, nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom.

 

 

Novinky

Akcia

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×