Späť

Maqui Pure (Maqui berry)

Maqui Pure (Maqui berry)

Maqui Pure (Maqui berry)


Maqui berry je lesné bobuľovité ovocie (podobné čučoriedkam) ktoré pochádza z nedotknutých oblastí Južnej Ameriky, predovšetkým z Čile. Maqui jej liečebné vlastnosti boli známe už po stáročia indiánskemu kmeňu Mapuche, domorodým obyvateľom Patagónie, ktorí tradične žili v južnej časti Čile.

Bobule Maqui rastú na vždy zelených kríkoch, ktoré dosahujú výšky okolo 4 - 5metrov. Plody sú lesklé fialovo - čierne bobule veľké asi 4-6 mm v priemere. Sú zbierané v období decembra až marca predovšetkým rodinami indiánskeho kmeňa Mapuche, ktorý považuje Maqui za svoju posvätnú liečivú plodinu.

 


Maqui Berry obsahuje:

Antokyany (neutralizujú voľné kyslíkové radikály), flavonoidy, vlákninu, bielkoviny, minerály (najmä vápnik a železo), esenciálne nenasýtené mastné kyseliny (omega 3,6,9), vitamíny (hlavne skupiny B a vitamín C).


Ovocie Maqui je najväčším antioxidantom medzi doteraz preskúmaným ovocím.

 

maq

Maqui bobule obsahujú 5-6 krát viac antokyanov (purpurové pigmenty s veľmi vysokou antioxidačnou aktivitou) ako čučoriedky a poskytujú 10 krát viac antioxidačnú aktivitu ako hrozno.

 

Porovnanie množstvo antioxidantov v prírodných produktoch:

V zátvorke je uvedené číslo antioxidačného účinku. Hodnota sa nazýva ORAC. Tá udáva schopnosť antioxidantov pohlcovať voľné radikály.

Maqui (945)
acai (300)
goji (300)
granátové jablko (105)

 

Ako môže Maqui Berry pomáhať?

Vlastnosti, ktoré sú prisudzované ovocí Maqui berry

• Silný antioxidant, pomáha ľuďom zvládať boj s civilizačnými chorobami, spomaľuje starnutie

• hit v oblasti prostriedkov na chudnutie - tlmí hlad, zrýchľuje látkovú výmenu a čistenie tela, detoxikuje, zefektívňuje prácu tela

• výkonný detoxikant, výrazná posila imunity

• zdravotný vplyv na pleť - v boji proti plesniam a ekzémom, čistí a chráni pokožku pred škodlivými zložkami slnečného žiarenia

• znižuje riziko vzniku rakoviny a nebezpečenstvo vzniku cukrovky

• má antibakteriálnu aktivitu a mierne antibiotický vplyv, proti plesniam, kožným problémom a zápalom

• zlepšuje náladu, je stimulantom, podporuje fyzickú a psychickú výkonnosť, pritom neobsahuje látky pôsobiace na centrálnu nervovú sústavu

• posilňuje kosti a kĺby

 

V poslednej dobe si Maqui Berry získalo obľubu hlavne pri znižovaní hmotnosti. Maqui čiastočne tlmí hlad, preto je vhodné užívať je 1/2 hodiny pred jedlom, ale hlavnou prednosťou je zrýchlenie metabolizmu a postupné čistenie organizmu. Čím dlhšie sa Maqui užíva, Tip lepšie organizmus funguje a rýchlejšie sa chudne.

 

Zdroj: článok PharmDr.Tomáš Arndt www.celostnimedicina.cz/maqui.htm
www.berry-maqui.cz/maqui-pure/

 

Upozornenie: Všetky informácie a skutočnosti uvedené v článku slúžia výlučne pre informáciu a poučenie, nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom.

 

Novinky

Akcia

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×