Späť

MAITAKE "Tancujúca Huba" (Grifola frondosa )

MAITAKE "Tancujúca Huba" (Grifola frondosa )

MAITAKE "Tancujúca Huba" (Grifola frondosa)

Trstnatec lupenitý, Trsovnica lupeňovitá

 

Huba MAITAKE  sa v tradičnej čínskej medicíne používa na zvýšenie celkovej obranyschopnosti organizmu. Mnoho storočí bolo veľmi ťažké liečivú hubu Maitake vo voľnej prírode nájsť a získať. Rastie v horách severovýchodného Japonska, v USA, východnej Kanade a Číne.  Rastie pri koreňoch dubov.

 

Vlastnosti týchto húb sú spojené s biologickou aktivitou zvláštnych molekulárnych štruktúr beta-glukanu, ktoré sú schopné zvyšovať aktivitu lymfocitov. Betaglukán je  unikátny komplexný polysacharid, schopný podporovať obranné reakcie organizmu proti baktériám a parazitom. Obsahuje vitamín B2, B5, D2 a niacín, ale aj vlákninu, betaglukán a aminokyseliny.

Maitake je bohatá aj na minerály a to draslík, vápnik a horčík ako aj antioxidanty. Tradičné čínske či japonské bylinkárstvo si maitake cení ako adaptogén najmä preto, lebo pomáha vrátiť organizmus späť do rovnováhy po fyzickom či duševnom preťažení.

 

Maitake výrazne spomaľuje rast rakovinových buniek, dokonca niektoré druhy rakovinových buniek zabíja. Maitake sa ovedčila  najmä pri liečbe rakoviny prsníka, prostaty, močového mechúra, ale aj rakoviny čriev.

 

Odporúčané pri: únave k posilneniu energetického systému, pri zniženej obranyschopnosti organizmu, pri redukčnej diéte, pri nespavosti, podráždenosti a duševnej vyčerpanosti, prispieva k normalizacii látkovej výmeny.

- podpora imunity - pri oslabenej imunite

- podporuje krvotvorbu

- stabilizuje hladinu cukru v krvi

- pomáha v  boji proti voľným radikálom

- brzdí rast rakovinových buniek

-  regulácia hmotnosti

- má antimutagénne účinky

- podpora konvenčnej liečby hemoroidov

- regulácia hmotnosti

 

Upozornenie: Všetky informácie a skutočnosti uvedené v článku slúžia výlučne pre informáciu a poučenie, nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom.

Novinky

Akcia

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×