Späť

Kozmetika RaE – pohladenie pre telo aj oči

Pridané: 16.06.2017 16:10:09

16 Jún 2017

Kozmetika RaE – pohladenie pre telo aj oči

Nie je to len netradičný názov, ktorým sa táto rodinná manufaktúra z Beskýd môže popýšiť. Za značkou RaE stojí aj zaujímavý príbeh a neuveriteľne originálne obaly samotných výrobkov.

Ale pekne po poriadku. Za tajomným názvom RaE sa ukrývajú krstné mená manželov Kulišových – Radka a Evy. Tí boli celkom normálnym párom, kým sa nevybrali na cestu, ktorá všetko zmenila...

 

Liečivá sila Mexika

Začalo sa to výletom do Mexika, kam si manželia odišli vyčistiť hlavu a spoznať inú kultúru. Bola to pre nich v podstate duchovná cesta, takže skôr ako o opaľovanie a popíjanie drinkov sa zaujímali o spoznávanie nových miest a ľudí. Takto natrafili aj na miestnych liečiteľov a ich znalosti ich zaujali.

Jeden deň sa vydali na túru s miestnym šamanom z indiánskej dedinky. Evu celkom očarili nielen jeho vedomosti, ale aj prístup k prírode. So sebou mal malú taštičku s mačetou a ako prechádzali posvätným chodníkom, šaman si vždy niečo odsekol. Dvojicu zasvätil do liečivej sily rastlín a Eve tiež poradil recept z dubovej kôry na artrózu.

Manželia tu toho zažili ešte oveľa viac, boli svedkami indiánskych rituálov, dokonca dostali aj indiánske mená. A niekde vtedy si Eva uvedomila, že súčasná práca ju vôbec nenapĺňa a svoje ďalšie smerovanie vidí v spojení s prírodou. Vtedy ešte netušila čo presne by to malo byť, až neskôr, keď dozrel ten správny čas, začal sa príbeh kozmetiky RaE.

 

Návrat ku koreňom

Po návrate začali manželia opätovne objavovať svoj vzťah k prírode. Vedeli, že liečivú silu a blahodarné účinky prírody, ktoré ich tak očarili v Mexiku, nájdu aj doma, v Beskydách. Začali skúmať staré receptúry a postupne prichádzali aj nápady na prvé kozmetické produkty.

Eva síce nemala žiadne odborné znalosti z oblasti biológie či chémie, ale ako sama priznala – celkom jej postačil zápal pre prírodu a obyčajný sedliacky rozum. Už ako malá si vypestovala vzťah k bylinkám, ktoré zbierala so svojou babkou – bylinkárkou, takže k prírode a jej liečivej sile mala blízko už od detstva.

K počiatočnému nadšeniu už stačilo len odhodlanie. Produkty sa vyvíjali asi rok a to systémom pokus – omyl, keď Eva mixovala, objavovala a skúšala, až našla tie správne pomery a postupy. Všetky svoje produkty manželia poctivo testovali na vlastnej koži a až potom mohli ísť s kožou aj na trh.

 

Čisté a prírodné

Vo svojej manufaktúre tak dnes vyrábajú niekoľko produktových línií prírodnej kozmetiky. Zameriavajú sa najmä na krémové dezodoranty na báze kokosového oleja, bambuckého masla a esenciálnych olejov. V ponuke ďalej nájdete pleťové a telové krémy z bambuckého masla, hydratačné krémy a dokonca luxusné prírodné parfumy. Na svoje si prídu aj páni, pre ktorých je určená špeciálna rada.

Všetky produkty sa vyrábajú na prírodnej báze, bez použitia chémie - ako minerálnych olejov, PEG, parabénov či soli hliníka. Nepoužívajú ani konzervanty, syntetické arómy či farbivá a výsledkom sú produkty, ktoré obsahujú viac ako 90% účinných prírodných látok.

Prírodná kozmetika v jedinečnom drevenom obale

Obaly, z ktorých nespustíte oči

A na záver – značka RaE sa môže popýšiť aj nevšedným vizuálnym spracovaním. Svoje produkty totiž ponúkajú v špeciálnych drevených dózičkách. Za tými stojí Radek, ktorý bol pôvodne stolárom a práve jeho napadlo, že svoju prírodnú kozmetiku by nemali nalievať do obyčajných plastov. Dózičky vyrábajú z odpadového dreva (nielen) z vlastnej stolárskej dielne a aj týmto spôsobom sa starajú o prírodu a životné prostredie.

Dezodoranty majú aj dve špeciálne línie (Mandala, Color), ktoré navyše zdobia prekrásne ručne maľované viečka.

 

Sortiment prírodnej kozmetiky RaE si môžete prezrieť tu ► RaE Prírodná kozmetika

 

 

 

Ďalšie zaujímavé články, ktoré by vás tiež mohli zaujímať  Prejsť na články

 

Najčítanejšie články

Zbavte sa únavy. 5 top stimulačných potravín, ktoré rýchlo dodajú energiu

Poznáte zloženie vašej kozmetiky? Na toto si dajte pozor!

STRES pramení z vašich myšlienok. Zmeníte vaše postoje, zmeníte celý váš svet

Zelené potraviny majú cenu zlata

TOP bylinkové čaje, ich zázračný účinok musíte vyskúšať

 

Ak sa vám tento článok páči, zdieľajte ho prosím s ostatnými

Plaťte pohodlne a bezpečne

Novinky

 Akcie - Zľavy

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×