Späť

Keď je vám vaše telo nepriateľom

Keď je vám vaše telo nepriateľom

Pociťujete extrémnu únavu? Často sa u vás prejavujú ťažkosti s pamäťou a ste náchylný na infekčné ochorenia? Nepodceňujte začiatočné príznaky autoimunitných ochorení. Váš organizmus spustil boj sám proti sebe. Autoimunitné ochorenie nastáva, ak si telo začne myslieť, že mu vlastné bunky škodia, a preto začne bojovať proti nim prostredníctvom imunitného systému.

Patrí medzi 10 najčastejších príčin úmrtí a postihuje hlavne ženy. Presný dôvod spustenia ochorenia vedcom nie je známy. Konkrétna liečba dodnes nie je stanovená, ale kľúčové faktory držíte pevne v rukách. Preprogramujte svoje telo skôr, než prepukne ochorenie.

 

VITAMÍN D

Experimentálne a epidemiologické dôkazy poukazujú na zvýšené riziko prepuknutia autoimunitného ochorenia pri deficite vitamínu D.

10 % príjmu si zabezpečíme potravou – sardinky, losos, konopný a cédrový olej – a až 90 % prijímame zo slnečného žiarenia. Zelené potraviny chlorella, spirulina a zelený jačmeň nabijú náš organizmus aj v zimných  mesiacoch, keď väčšinu času trávime v interiéroch. Obsah vitamínu D sa v tomto období znižuje až o 50 %. Syntetická kozmetika je ďalším nepriateľom. Zabraňuje tvorbe vitamínu D v tele. Prečítajte si pozorne obsah svojej používanej kozmetiky a dajte prednosť prírodnému zloženiu.

 

 vitamín D v strave  

 

PROBIOTIKÁ

Zdravá črevná mikroflóra je základom pevnej imunity. Probiotické kultúry sa usídľujú na stenách hrubého čreva, produkujú organické kyseliny, a tým zamedzujú rozmnožovaniu choroboplodných mikroorganizmov. Siahnite po prírodných zdrojoch, ktoré sú nabité probiotikami:

KOMBUCHA. Najobľúbenejší prípravok prírodnej medicíny. „Magická huba" je druh čaju, ktorý vzniká fermentáciou kombuchovej kultúry. Vedecké výskumy potvrdzujú významné zdravotné benefity „čajovej huby". Tá významne posilňuje imunitný systém. Obsahuje antioxidanty, ktoré vychytávajú voľné radikály spôsobujúce zápalové procesy a vznik zhubných nádorov.

CHAGA. Zázračná huba podporuje produkciu cytokínov – regulátorov imunitného systému. Je najbohatším zdrojom enzýmu SOD – zabraňuje poškodeniu DNA. Nízke hladiny tohto hormónu ovplyvňujú celkové zdravie a dlhovekosť. Chaga je doplnok stravy, ktorým naštartujete svoj obranný mechanizmus a zvýšite svoju odolnosť voči úzkosti a psychickej záťaži. 

 Čaga

 

STRES

Dlhodobé chronické úzkosti, stres a neprerušované napätie zdvojnásobujú riziko vzniku autoimunitných ochorení. Je vedecky potvrdené, že podráždením nervov počas stresu sa znižuje produkcia rastového faktoru a narastá riziko autoimunitného ochorenia v podobe ekzémov. Myseľ je najsilnejší liek. Využite to a zabráňte svojmu telu, aby „bojovalo" proti sebe. Vypustite negatívne emócie – nezadržiavajte ich v sebe. Prestaňte sa pozerať za seba a zamerajte sa na súčasnosť a budúcnosť v jasných farbách. Nastavte si krátkodobé plány, ktoré vyčaria úsmev na vašej tvári. Urobte niekomu láskavosť. Ak pomôžete inému, prežijete menej negatívnych emócií, ktoré vyvoláva stres.

Autoimunitné ochorenenia útočia z vnútra tela, a preto je nevyhnutné zahájiť preventívny proces ešte pred prejavom prvých príznakov.

 

 

Ďalšie zaujímavé články, ktoré by vás tiež mohli zaujímať  Prejsť na články

 

Najčítanejšie články

Zdraviu najviac prospešné oleje

PERUÁNSKE BYLINY - silný liek našich predkov. Aké je ich tisícročné tajomstvo?

Nejesť neznamená nepribrať, zbavte vaše tuky strachu a opustia vás samy

Tajomstvo ako prebudiť myseľ k životu, keď vás pamäť neposlúcha

„DEPRESIA" postupne ničí dušu a telo. Nedovoľte jej, aby riadila váš život

 

Ak sa vám tento článok páči, zdieľajte ho prosím s ostatnými

Novinky

Akcia

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×