Späť

Keď je stresu priveľa a telo vypovedá poslušnosť, je načase zastaviť sa a zrovnať si potrebné myšlienky

Keď je stresu priveľa a telo vypovedá poslušnosť, je načase zastaviť sa a zrovnať si potrebné myšlienky

Najväčšie prekážky nie sú v okolí a situáciách, ktoré vás trápia, ale vo vašom vnútri. Myseľ riadi celý váš život, a preto musí byť vaším spoluhráčom – nie protivníkom.

Myšlienky strachu a stresu sú len skrytý klamár, ktorému slepo veríme. Ustrážte si myseľ a nedovoľte, aby vás ovládala.

 

VYPRÁZDNITE si hlavu od strachu, ktorý vás stresuje. Neustále sa točíte v kolobehu, trápite sa svojimi financiami, prácou, rodinou, nedosiahnutými cieľmi.

Dlhodobé negatívne emócie, postoje priťahujú do života negatívne momenty. Princíp akcie a reakcie. Sedíte v kúte a myslíte len na to zlé? Miesto toho vstaňte a zmeňte veci, ktoré vás dlhodobo ničia a stresujú.

TO, ČO NEJDE ZMENIŤ, pustite preč. Zbavte sa toho, čo vás doteraz vysiľovalo. Každý deň máte šancu zmeniť svoj život. Nepredlžujte si zbytočným čakaním čas byť konečne šťastnými.

A ČO NEGATÍVNE POSTOJE? Vopred veríte v prehru a negatívny výsledok? To znamená, že nedôverujete sami sebe, a tým ste sa odsúdili. Zamyslite sa nad dôverou v seba, nie v iných. Vy ste tí, ktorí utvárajú svoje životy. Verte v svoju výnimočnosť a oceňte sa. Pripomínajte si svoje kvality.

NEÚSPECH NIE JE PREHRA, keď niečo nevyjde prvýkrát, svet sa nezrúti. Neúspech, sklamanie – podľahnete im a stiahnu vás na dno. Nechajte sa nimi motivovať a berte ich ako hnací motor, nevzdávajte sa a choďte si za svojím cieľom. Raz to určite vyjde. KTO VERÍ, zvládne čokoľvek a dosiahne akýkoľvek cieľ.

 

Zvládnete akýkoľvek cieľ


ZABÚDATE na trpezlivosť... Či už si budujete vzťah, kariéru, firmu, je dôležité vytrvať – vaše úsilie sa vám oplatí. Ste nedočkaví a chcete výsledok ihneď? Kto by nechcel. Ale takto smerujete k zúfalým reakciám, stresu a negativite.

Čas vždy prinesie úrodu. Verte v to, na čom pracujete, nepustite tú myšlienku z hlavy, aj keby by bol celý svet proti vám.


PREKÁŽKY existujú jedine vo vašej mysli, nedávajte im hmotný rozmer a pošlite ich preč. Preč, a to doslova, akonáhle príde myšlienka plná strachu a stresu, bojujte s ňou. Povedzte si: „Teraz nemám čas na to myslieť" a prepnite svoju myseľ iným smerom. Postupne si takto vytvoríte obranu. Chce to len tréning, ale skutočne to funguje.

 

Bojujte s negatívnym myslením


STRES JE NEBEZPEČNÝ PROTIVNÍK, zvyšuje hladinu hormónov kortizolu a adrenalínu. Spôsobujú to, že celý organizmus je neustále v pohotovosti, pripravený na boj či útek. Je to rútiaci sa vlak, smerujúci k závažným ochoreniam.

ZASTAVTE SA a zrovnajte si v hlave potrebné myšlienky. Čo vás trápi? Ako to chcete zmeniť či odstrániť? Riešenie vždy existuje, ale záleží jedine na vás.

Zmeňte postoj myslenia, utrieďte si myšlienky a uvedomte si, čo je pre vás podstatné. Myseľ je vlak na ceste k vášmu šťastiu a spokojnosti, začnite ho ovládať.

 

 

 

Ďalšie zaujímavé články, ktoré by vás tiež mohli zaujímať  Prejsť na články

 

Najčítanejšie články

„DEPRESIA" postupne ničí dušu a telo. Nedovoľte jej, aby riadila váš život

Huby nesmrteľnosti, poznáte ich liečivé účinky?

Zbavte sa únavy. 5 top stimulačných potravín, ktoré rýchlo dodajú energiu

„Probiotické kultúry," ktoré sú kvalitné a majú cenu zlata?

Čo nás núti priberať? Stres, osamelosť, nespokojnosť

 

Ak sa vám tento článok páči, zdieľajte ho prosím s ostatnými

Novinky

Akcia

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×