Späť

Imunitný systém je základ vášho zdravia

Pridané: 13.01.2019 06:17:44

13 Január 2019

Imunitný systém je základ vášho zdravia

Sprevádza vás únava, časté ochorenia a neviete si vysvetliť príčinu?

Problém pramení zo zníženej obranyschopnosti.

V prostredí vás každodenne obklopujú choroboplodné baktérie, a tak je nevyhnutné podporiť "obrannú armádu" organizmu – imunitu.

Zdravá strava = zdravé črevá, 60 až 70 % obranného mechanizmu sídli v črevách.

Viete, ako skutočne podporíte vašu armádu zdravia?

 

PROBIOTIKÁ. Účinky priateľských baktérií upravia prirodzenú črevnú mikroflóru – základ zdravej imunity. Produkujú organické kyseliny, a tým zamedzujú rozmnoženiu choroboplodných mikroorganizmov. Živé probiotické kultúry obsahuje väčšina čerstvých jogurtov, avšak skutočné bohatstvo v sebe ukrývajú:

Bryndza vyrobená zo surového nepasterizovaného ovčieho mlieka. Obsahuje viac ako jednu miliardu prospešných mikroorganizmov v jednom grame. Biele zlato znižuje krvný tlak, cholesterol, cukrovku a je účinné voči rakovine hrubého čreva.

Kyslá kapusta. Je bohatá na laktobacily a nabije váš organizmus vitamínom C. V surovom stave obsahuje dvakrát viac vitamínu C ako citrón. Kyselina mliečna obnovuje poškodenú črevnú sliznicu a pozitívne bojuje proti rakovinotvorným bunkám. Je to vynikajúca zdravotná bomba v zimných mesiacoch.

 

ČAGA (CHAGA). Po stáročia je táto zázračná huba súčasťou ruskej a čínskej medicíny. Inhibuje rozmnoženie baktérií a podporuje produkciu cytokínov - regulátory imunitného systému. Chráni organizmus pred Helicobacter pylori – pôvodca žalúdočných vredov. Taktiež zvyšuje odolnosť voči pocitom úzkosti a psychickej záťaži. Chaga je vynikajúci doplnok stravy, ktorý naštartuje váš obranný mechanizmus.

 Čaga – legendárna sibírska huba na posilnenie imunity

 

ZELENÉ POTRAVINY. Prírodné bohatstvo (vo forme Spiruliny, Chlorelli a Zeleného jačmeňa) komplexne posilní imunitný systém.

Tieto superpotraviny zbavia organizmus toxínov a zároveň vás nabijú dennou dávkou vitamínov, minerálov a antioxidantmi. V začiatočnej fáze používania budete pociťovať mierne bolesti hlavy a únavu. Nevzdávajte sa. Z tela sa vám začínajú vyplavovať škodlivé toxíny a vy ste na správnej ceste k vitálnemu životu. Nezabudnite na zvýšený príjem tekutín pre efektívnejší účinok.

 Zelené potraviny – zdravie rovno z prírody

 

STRES. Pocit úzkosti veľmi výrazne oslabuje imunitný systém. Produkcia hormónu melatonínu, ktorý ovplyvňuje vaše emócie a kvalitu spánku, sa pri dlhodobom "smútku" znižuje. Nedostatok hormónu následne zhoršuje produkciu lymfocytov, ktoré sú zodpovedné za správnu funkciu imunitného systému. Myseľ a zdravie nikdy neoddelíte. Zamerajte sa na úpravu životosprávy nielen zdravším stravovaním, ale aj aktivitami, ktoré vám vyčarujú úsmev na tvári.

Príroda nám dodala množstvo prostriedkov ku kvalitnejšiemu životu, ale vaše zdravie a vitálny život máte v rukách len vy.

 

 

 

Ďalšie zaujímavé články, ktoré by vás tiež mohli zaujímať  Prejsť na články

 

Najčítanejšie články

Nejesť neznamená nepribrať, zbavte vaše tuky strachu a opustia vás samy

Zdraviu najviac prospešné oleje

„DEPRESIA" postupne ničí dušu a telo. Nedovoľte jej, aby riadila váš život

Tajomstvo ako prebudiť myseľ k životu, keď vás pamäť neposlúcha

PERUÁNSKE BYLINY - silný liek našich predkov. Aké je ich tisícročné tajomstvo?

 

Ak sa vám tento článok páči, zdieľajte ho prosím s ostatnými

Plaťte pohodlne a bezpečne

Novinky

 Akcie - Zľavy

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×