Späť

Folic acid (kyselina listová)

Folic acid (kyselina listová)

Folic acid (kyselina listová)

 

FOLIC ACID (kyselina listová) je vitamín rady B, ktorý je dôležitý pre obnovu a rast buniek. Vysokú potrebu kyseliny listovej majú rýchlo rastúce tkanivá (tkanivá ľudského plodu) a rýchlo sa regenerujúce tkanivá (napr. červené krvinky a bunky imunitného systému), preto je užívanie kyseliny listovej veľmi dôležité počas tehotenstva a taktiež v období kojenia.

 

Kyselina listovná je nevyhnutná pre správny prenos genetických informácií a správny vývoj ľudského plodu, v dôsledku čoho pôsobí preventívne proti poškodeniu plodu.

 

Kyselina listová podporuje činnosť imunitného systému, znižuje riziko srdcových chorôb a rakoviny hrubého čreva. Nedostatok kyseliny listovej je spájaný s rôznymi neurologickými a psychickými problémami, ako sú napr. nespavosť, zvýšená únava, depresie a poruchy pamäti.

 

Kyselina listová napomáha:

• zaisťovať správny vývoj plodu
• odbúravať škodlivý homocysteín, optimalizovať prenos genetických informácií v bunkách
• pri tvorbe látok dôležitých pre nervový systém
• pri všetkých rastových a vývojových procesoch v tele

 

Upozornenie: Všetky informácie a skutočnosti uvedené v článku slúžia výlučne pre informáciu a poučenie, nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom.


použitý text Starlife

 

 

Novinky

Akcia

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×