Späť

CUKOR je najnebezpečnejšou drogou našej doby, tvrdia odborníci. Tiež ste závislý na sladkej chuti?

Pridané: 11.12.2016 06:57:46

11 December 2016

CUKOR je najnebezpečnejšou drogou našej doby, tvrdia odborníci. Tiež ste závislý na sladkej chuti?

Priemysel úmyselne vyrába potraviny s nadbytkom cukrov, takto ovplyvňujú vašu psychiku a budujú závislosť.

Sladká chuť vám v mozgu aktivuje centrum slasti a uvoľňuje hormón šťastia. Avšak cukor má aj temné stránky. V nadmernom množstve je to BIELY JED, ktorý ničí váš organizmus.

„Čo spôsobuje, kedy ho jete priveľa a ako sa ho zbaviť?"

 

Nutričný odborníci, lekári, dvíhajú výstražný prst nad konzumáciou cukru a jeho nebezpečným vplyvom na zdravie človeka.

 

ČO ROBÍ BIELY JED S VAŠIM ORGANIZMOM?

OSLABUJE imunitu a vyživuje rakovinové nádory, má na svedomí epidémiu obezity, problémy so zubami, cukrovku, srdcovo-cievne choroby či osteoporózu.

ZVYŠUJE hladinu kyseliny močovej, a tak spôsobuje dnu, ktorú sprevádzajú kardiovaskulárne ochorenia, vysoký krvný tlak a obezita (tieto ochorenia idú ruka v ruke).

PREKYSLENIE organizmu, na to je cukor doslova expert. Už štvrtina čajovej lyžičky spustí vysokú produkciu kyseliny v žalúdku. Takto prispieva aj k vzniku žalúdočných vredov.

PODPORUJE výskyt plesní – kvasinka Candida tvorí 10-15% črevnej flóry. Nadmerný príjem cukru spôsobí jej premnoženie. Začne produkovať toxíny a zaplaví nimi celý organizmus, následne spôsobuje gynekologické zápaly, poruchy trávenia, únavu, depresie, zápaly močového ústrojenstva, plesňové ochorenia.

 

VAŠU ZÁVISLOSŤ OVERÍTE RÝCHLYM TESTOM

Doprajte si 14 dní sugar free life život bez cukru. Pre tých, čo milujú sladké, sa abstinenčné príznaky dostavia veľmi rýchlo. Budete prekvapený, ako vaše telo zareaguje.

Ak chcete zistiť, či konzumujete priveľa fruktózy, nechajte si odmerať hladinu kyseliny močovej. Jej zvýšené hodnoty sú výstražným prstom prejsť na zdravšie formy sladkej chuti.

 

KEĎ SLADKÉ, TAK S ROZUMOM – maškrtiť sa dá aj zdravo

Cukor sa v tenkom čreve štiepi na glukózu (je zdroj energie buniek) a fruktózu (zaťažuje pečeň, jej nadbytok sa ukladá do tuku). Nebezpečnú fruktózu obsahuje trstinový cukor, repný cukor, melasa, prírodný trstinový cukor s obsahom melasy. Takmer všetky sladené nápoje, kečupy, dresingy, sladkosti majú jej vysoký obsah.

 

CUKOR je najnebezpečnejšou drogou našej dobyRepný cukor (teda biely) silne prekysľuje organizmus. Rafináciou (priemyselným spracovaním) je zbavený všetkých vitamínov a minerálov.

Hnedý cukor, jeho jediný rozdiel je v tom, že nie je rafinovaný, takže obsahuje vitamíny, inak má rovnaký efekt ako biely.

Úplne obmedzenie cukru je nereálne a nezdravé. Telo cukor potrebuje ako životne dôležitú zložku pre správnu funkciu mozgu a zdroj energie buniek.

 

FAVORITI PRÍRODNÉHO SLADENIA sú jačmenný slad, stevia, sirup pšeničný a kukuričný, sirup rýžový, agávový, ďatlový, javorový, kokosový cukor.

                                                                    Prírodné sladenie - Stevia

 

Sú to 100% prírodné sladidlá. Majú príjemnú chuť, obsahujú množstvo vitamínov a minerálov. Nielen, že osladia váš život, ale blahodarne pôsobia na organizmus. Sú vhodné na pečenie a varenie.

 

Zdravý životný štýl vedie k prevencii a ochrane organizmu pred civilizačnými ochoreniami. Nepodceňujte túto skutočnosť. Veríme, že sme vám ujasnili negatívne účinky cukru a obľúbite si sladkú chuť jeho zdravých konkurentov.

 

 

Ďalšie zaujímavé články, ktoré by vás tiež mohli zaujímať   Prejsť na články

 

Najčítanejšie články

Zelené potraviny majú cenu zlata

Odľahčite vašu pečeň od toxínov

Vieme, ako poraziť jojo efekt, inšpirujte sa

Huby nesmrteľnosti, poznáte ich liečivé účinky?

Poznáte zloženie vašej kozmetiky? Na toto si dajte pozor!

 

Ak sa vám tento článok páči, zdieľajte ho prosím s ostatnými

Plaťte pohodlne a bezpečne

Novinky

 Akcie - Zľavy

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×