Späť

Coral Calcium - Koralový vápnik

Coral Calcium - Koralový vápnik

Coral Calcium

Koralový vápnik

 

Coral Calcium je morský korálový vápnik. Je vynikajúci prírodný zdroj vápnika, horčíka a vitamínu D.

 

Vedecké výskumy dokazujú, že 200 rôznych ochorení je spojených s nedostatkom vápnika (napr. artritída, srdcové choroby, osteoporóza (rednutie kostí, ekzémy), Alzheimerova choroba, vysoká hladina cholesterolu, obličkové kamene (väčšina z kameňov obsahuje vápnik a tu je skôr škodlivý), žlčové kamene, dna, zlé trávenie, chronický únavový syndróm, zvýšený krvný tlak, časté bolesti hlavy, atď.).


Vápnik nie je určený, len pre zdravé kosti a zuby, ale je zapojený doslova do stoviek zásadných telesných funkcií. Pokiaľ má telo nedostatok vápniku, potom si ho vezme z kostí, čím dochádza k ich „rednutiu". Jednou z najdôležitejších funkcií vápnika je neutralizovať kyslosť a pomáhať tak dosiahnuť fyziologické pH rovnováhy v tele. Mierne alkalické prostredie je základné pre život, zdravie, rast a vitalitu.

Nižšie úrovne pH v tele, ako pH 7, sú považované za kyslé a pre zdravie nevyhovujúce. Napr. kým si uvedomíme význam udržiavania neutrálnej alkalickej úrovne, tak sa pozrime na tieto príklady: pri pH 6 bunky zomrú, losos zomrie pri pH 4 a všetky ryby zomierajú pri pH 3.

                                            Coral calcium

                   

Štúdie ukázali, že prirodzený morský korálový vápnik je lepšie vstrebateľný a následne využitý ľudským telom, ako všetky ďalšie produkty obsahujúce vápnik a to so vstrebateľnosťou (biologickou dostupnosťou) väčšou ako 98%. Táto fenomenálne vysoká vstrebateľnosť je pripisovaná perfektnej rovnováhe organického vápnika, horčíka a pre viac, ako 70 základných morských stopových minerálov.

Najviac degeneratívnych ochorení ako sú rakovina, rednutie kostí, ochorenia srdca a ďalšie choroby ako alergie, ľadvinové a žlčové kamene, prisudzujeme starnutiu. Všetky tieto choroby boli vedecky spojené s minerálnymi nedostatkami. Jedinci s týmito nedostatkami minerálov budú mať viac kyslých telových tekutín a tým nižšie pH, než jedinci, ktorí sú zdraví. Tí budú mať relatívne alkalické telesné tekutiny vyššie než pH 6,5.

 

Obsiahnuté látky napomáhajú:

• udržiavať vápnik v tele na optimálnej úrovni
• pri stavbe kostí
• podporovať srdcové funkcie
• zlepšovať bielkovinovú syntézu (svalovú štruktúru)
• obnovovať alkalickosť organizmu
• optimálnej úrovni pH pri iečbe ochorení

 

Upozornenie: Všetky informácie a skutočnosti uvedené v článku slúžia výlučne pre informáciu a poučenie, nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom.

 

použitý text Starlife

 

 

Novinky

Akcia

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×