Späť

ČAGA - Ryšavec šikmý

ČAGA - Ryšavec šikmý

ČAGA - Ryšavec šikmý

Chaga, Inonotus obliquus

 

Čaga je chorošovitá huba, ktorá sa tradične po stáročia používa v ruskom lekárstve a liečiteľstve. Tradičné liečiteľské postupy Ruska, Číny ... vychádzajúce z prírodnej múdrosti, od nepamäti používajú na detoxikáciu stromový choroš (hubu), rastúci prevažne na brezách, nazývaný Čaga. Jeho najhojnejšia oblasť výskytu je  sibírska tajga. Čaga na rozdiel od jedlých a liečivých húb sa nedá pestovať, ide o čistý prírodný produkt, ktorý sa v prírode vyskytuje veľmi zriedkavo.

 

V čage sú zhromaždené látky, ktoré breza potrebuje pri ochrane pred účinkami parazitnej huby. Tento extrakt sa získava hydrolýzovou metódou z podrvených nádorových buniek čagy. Breza samotná obsahuje vo svojej šťave množstvo liečivých látok. Čaga ich v sebe koncentruje a obohacuje o ďalšie zložky. Vzácna je predovšetkým pre vysoký obsah prírodného melanínu, ktorý má molekulárnu štruktúru ako melanín ľudských buniek a tak prirodzene preniká až do bunečnej úrovne.

 

Čaga účinky

Čaga obsahuje cenné, biologicky aktívne látky, ktoré napomáhajú v prevencii proti rakovine - betulín, inotodiol, minerály, železo, mangán, draslík, meď, zinok, ďalej flavonoidy, alkaloidy, polysacharidy, kyselinu čagovú, organické kyseliny, fytosteroly.

 

Ryšavec šikmý je vhodný najmä pre ľudí s oslabeným imunitným systémom, ľudí s vrodenými poruchami imunitného systému a ťažko chorým pacientom s onkologickými ochoreniami. Užíva sa pri stavoch, výžadujúcich podporu imunitného systému, ako podpora liečby nádorových ochorení. Používa sa na celkovú harmonizáciu a povzbudenie organizmu a na posilnenie obranyschopnosti.


Kedy môže pomôcť ? Inonotus obliquus

- pri chorobách srdca a obehového systému

- podporuje činnosť tráviaceho traktu

- upravuje metabolizmus

- ovplyvňuje obranný systém organizmu

- znižuje hladinu krvného cukru

- detoxikuje organismus

 

Čaga je v  posledných rokoch v centre záujmu vedcov mnohých klinických pracovísk. Vedci v nej objavili komplex látok využiteľných aj v modernej medicíne. Sú to predovšetkým protirakovinové látky účinné v liečbe rakoviny prsníka, pľúc, hrdla a žalúdka.

Čagu užívali na čínskom dvore už pred 2000 rokmi. Čágou sa liečil sám slávny knieža Vladimír Monomach, ktorý trpel rakovinou pier. Aj napriek tomu moderné skúmanie Čagy pri liečbe novotvarov trvá len niekoľko posledných rokov.

 

Upozornenie: Všetky informácie a skutočnosti uvedené v článku slúžia výlučne pre informáciu a poučenie, nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom.

 

Novinky

Akcia

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×