Späť

Beta glukan

Beta glukan

Beta glukan

 

Glukany sú polysacharidy, ktoré pomáhajú vyživovať bunky imunitného systému organizmu (makrofágy, mikrofágy, leukocyty, lymfocyty). Makrofágy sú bunkami v prvej línii obranných reakcií nášho organizmu, ktoré neustále kolujú všetkými orgánmi s jediným cieľom – nájsť a odstrániť nežiaduce elementy. Nie sú však všemocné, pomocou sú im práve glukany, ktoré pomáhajú stimulovať makrofágy k maximálnej aktivite. Glukany tak vlastne pomáhajú naladiť obranu nášho tela od samého začiatku napadnutia mikroorganizmam.

Beta glukan je bezpečný a veľmi účinný doplnok stravy, ktorý napomáha zlepšovať stav imunitného systému a urýchľovať rekonvalescenciu a rehabilitáciu. Poskytuje ochranu buniek proti žiareniu rôzneho pôvodu (RTG vyšetrenie, ožarovanie, radiačný smog – počítače, mobilné telefóny ai.) a konečne aj vďaka svojmu anti-aging efektu napomáha spomaľovať starnutie.

Beta glukan sa využíva pri podpornej liečbe onkologických ochorení, pôsobí veľmi priaznivo na regeneráciu buniek slinivky brušnej a na normalizovanie hladiny cukru v krvi, čo sa využíva pri liečbe cukrovky.

Beta glukan tiež patrí medzi veľmi silné antioxidanty s mnohonásobnou vyššou aktivitou voči voľným radikálom a tým napomáha bojovať proti ich nežiaducim účinkom na ľudský organizmus.


Obsiahnuté látky napomáhajú:

• posilňovať vlastný imunitnýsystém a zvyšovať jeho odolnosť
• zachovávať zdravé funkcie srdca a cievneho systému
• udržiavať správnu hladinu cholesterolu

 

Upozornenie: Všetky informácie a skutočnosti uvedené v článku slúžia výlučne pre informáciu a poučenie, nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom.


použitý text Starlife

 

Novinky

Akcia

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×