Ako zdolať nádorové bunky?

Ako zdolať nádorové bunky?

Rakovina. Slovo, ktorého sa každý bojí a nie nadarmo. Je to druhá najčastejšia príčina úmrtia.

V každom tele sa nachádzajú rakovinotvorné zárodky, ktoré zdravý organizmus prirodzene ničí. Problém nastane, ak je váš ochranný mechanizmus poškodený vplyvom stresu, dedičnosti, nesprávneho životného štýlu.

Rakovina sa dá zdolať aj správnou úpravou životosprávy. Prvým krokom v úspešnom boji je správna funkcia obranného mechanizmu. Viete, kde musíte začať v prevencii a liečbe?

 

PROBIOTIKÁ. 70 % ľudského imunitného systému sa nachádza v črevách. Probiotické mliečne baktérie produkujú organické kyseliny na stenách hrubého čreva a bránia produkcii choroboplodných mikroorganizmov. Okrem fermentovaných mliečnych produktov ako kefír, acidofilné mlieko sú najlepšími zdrojmi:

• Bryndza: čistá nepasterizovaná ovčia bryndza patrí medzi najbohatšie zdroje probiotických kultúr. Obsahuje viac ako jednu miliardu prospešných mikroorganizmov v jednom grame a účinne chráni organizmus voči rakovine hrubého čreva.

• Kombucha: druh fermentovaného čaju s vysokým obsahom kyseliny glukoronovej, ktorá na seba viaže ťažké kovy. V laboratórnych testoch kombucha zabraňovala vzniku a šíreniu nádorových buniek pomocou polyfenolov a antioxidantov. „Zázračná huba" je považovaná v Číne za tajomstvo dlhého a zdravého života.

Každodenná konzumácia probiotík vám naštartuje prirodzenú obranyschopnosť. K účinným bojovníkom proti nádorovým bunkám neodmysliteľne patria aj zelené potraviny.

 

SPIRULINA A CHLORELLA. Prírodné bohatstvo nielen na prevenciu rakoviny, ale i na podporu jej liečenia. Oslabený organizmus stráca schopnosť rozpoznávať rakovinotvorné bunky a práve Spirulina a Chlorella prirodzené mechanizmy v tele výrazne posilnia. Stimulujú produkciu interferónu – imunitného faktoru, zvyšujú aktivitu makrofágu a T-buniek. Obsiahnuté polysacharidy podporujú opravy DNA poškodených buniek a zlepšujú imunitný systém po chemoterapii. Výživový doplnok vás ochráni aj pred vznikom druhotných nádorov – metastáz.

 Chlorella a spirulina posilňujú imunitný systém

 

KOZINEC BLANITÝ. Jeho priame pôsobenie na imunitný systém využívajú v čínskej medicíne už tisíce rokov. Najväčšia pozornosť sa venuje hlavne dvom účinným látkam, polysacharidom a saponínom. Saponíny spôsobujú apoptózu buniek rakoviny pečene a obmedzujú invazivitu rakoviny žalúdka. Neutralizuje voľné radikály v tele a pozitívne ovplyvňuje odolnosť organizmu proti fyzickej a psychickej záťaži. Je vedecky dokázané, že počas konzumácie čaju z kozinca sa nádory rozširovali pomalšie.

 

JEDÁLNIČEK. Odborníci sa zhodujú v názore, že až tretina príčin vzniku rakoviny spôsobuje nesprávne stravovanie. U ľudí s vysokou hladinou glukózy dochádza častejšie k rozvoju rakoviny. Cukor nádorové bunky milujú. Ľahko ho rozpoznáte v sladkostiach, ale pozor na „skrytý" cukor. Cereálie, pečivo, jogurty a „light" produkty sú nim priam nabité. Venujte pozornosť zloženiu potravín a preštudujte si etiketu. Ak neviete odolať sladkej chuti, nahraďte ho stéviou, ktorá uspokojí vaše chuťové poháriky, ale vyhladuje zhubné bunky.

 

Stévia nemá takmer žiadne kalórie a osladí ako cukor

 

Rakovinotvorné bunky nedokážu žiť v zásaditomalkalickom prostredí. Vytvoríte ho konzumáciou čerstvej zeleniny, v menšej miere ovocia (kvôli obsahu cukrov). Účinnou diétou pri ochorení je konzumácia čerstvých zeleninových štiav ochutených cesnakom, konzumácia surovej – sparenej zeleniny.

 

Pravidelné preventívne prehliadky nie sú určené len pre seniorov. Nečakajte, kým bude neskoro. Prevencia a liečba nespočíva len v úprave životosprávy, ale aj v zmene psychiky, ktorá je so vznikom ochorení úzko spojená.

 

 

 

Ďalšie zaujímavé články, ktoré by vás tiež mohli zaujímať  Prejsť na články

 

Najčítanejšie články

Starostlivosť, ktorá navráti vašim kĺbom zdravie

PERUÁNSKE BYLINY - silný liek našich predkov. Aké je ich tisícročné tajomstvo?

Huby nesmrteľnosti, poznáte ich liečivé účinky?

Láska srdcu prospieva, naopak, soľ a nesprávne stravovanie škodia. Doprajte svojmu srdiečku len to najlepšie

„DEPRESIA" postupne ničí dušu a telo. Nedovoľte jej, aby riadila váš život

 

Ak sa vám tento článok páči, zdieľajte ho prosím s ostatnými

Plaťte pohodlne a bezpečne

Vianočné darčeky pre krásu a zdravie

 Akcie - Zľavy

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×