Curanatura

6 položiek

Ponuku produktov Curanatura nájdete v spodnej časti tejto stránky

 

Zdravá zubná kefka

 

Starať sa o svoje zdravie je povinnosťou každého z nás. Okrem tejto povinnosti však máme ešte jednu – starať sa o prostredie, v ktorom žijeme, pracujeme, vychovávame svoje deti, pretože toto prostredie odovzdáme budúcim generáciám. Celé desaťročia sme boli slepí a nezamýšľali sme sa nad faktom, ako produkty dennej spotreby na našu prírodu vplývajú. Značka Curanatura prináša na trh produkty, ktoré prírodu nezaťažujú a sú vyrábané z čisto prírodných surovín, ktoré prinášajú úľavu nielen prostrediu ale i nášmu organizmu.

Prírodná značka Curanatura vkladá do svojich výrobkov lásku k prírode. Svoje produkty sa rozhodla postaviť na bambusovej celulóze, biodegradovateľnom nylone 4 a recyklovateľnom papieri.

 

Prečo práve bambus?
Bambus má z ekologického hľadiska množstvo nesporných výhod. Jeho prvou výhodou je rýchly rast, ktorý môže dosiahnuť rýchlosť až jeden meter za deň, čo je obrovský prírastok. Zber bambusu je veľmi ekologický a nezaťažuje ekosystém – bambus je možné zbierať bez toho, aby bola príroda zaťažená či dokonca poškodená. Na svoj rast nepotrebuje žiadne urýchľovače v podobe pesticídov a hnojív, dokáže výborne znižovať obsah skleníkových plynov v ovzduší a navyše ako prírodná látka je perfektne odbúrateľný a rozložiteľný. Všetky tieto body jednoznačne hovoria za výborný nápad použiť bambusovú celulózu ako náhradu bežných plastových štetín zubných kefiek.


Obavy nemusíte mať ani z toho, že v ich výrobkoch sa nachádza nylon 4, ktorý predstavuje látku podobnú plastom, pretože okrem toho, že je zdravotne nezávadný je i rozložiteľný. Testy, ktoré s touto látkou boli prevedené jasne ukázali, že látka nylon 4 je na komposte pomocou mikroorganizmov úplne rozložená za dobu 4 mesiace.


Curanatura okrem zubných kefiek prináša aj bambusové stojany na zubné kefky, ktoré vynikajú naozaj prepracovaných a zaujímavých dizajnom. Okrem dentálnej hygieny v ich ponuke môžete objaviť i rozložiteľné tyčinky na čistenie uší, ktoré sú postavené na využití recyklovateľného papiera a nahradení plastu na jedno použitie ekologickou formou, ktorá nezaťažuje prírodu.

Výrobky Curanatura sa prezentujú použitím kvalitných prírodných surovín, ekologickou priateľnosťou a krásnym dizajnom, ktorý zaujme na prvý pohľad.

 

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

Tipy

Novinky

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete tu.

×